29 هزار تن خوراک طیور و مرغ زنده خراسان جنوبی به خارج کشور صادر شد

29 هزار تن خوراک طیور و مرغ زنده خراسان جنوبی به خارج کشور صادر شد
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 29 هزار تن خوراک طیور و مرغ زنده از این استان به خارج کشور صادر شده است که این آمار در سال گذشته 19 هزار و 265 تن بود.
محمد اصغرزاده افزود: تمامی این محصولات تولید کارخانه های موجود در استان بوده و این مهم نشان دهنده زنجیره مناسب صنعت طیور در خراسان جنوبی است.
وی ارزش این میزان صادرات را 15 میلیون دلار اعلام کرد که نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش پیدا کرده است.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: کیفیت مناسب محصولات دام و طیور، مرز مشترک خراسان جنوبی با کشور افغانستان و اعتماد تجار به این محصولات باعث شده در حوزه صادرات خوراک دام و طیور، رتبه سوم کشور را به دست آوریم.

زنجیره صنعت طیور در خراسان جنوبی

وی تصریح کرد: با توجه به وجود زیرساخت های مناسب صنعت طیور و فراوانی آن در حوزه های مختلف در خراسان جنوبی، برترین صنعت طیور شرق کشور را در اختیار داریم که امیدواریم از این ظرفیت بتوانیم به خوبی بهره مند شویم.
اصغرزاده افزود: امروز بیش از یکهزار میلیارد تومان زیرساخت های صنعت طیور در استان فعالیت می کنند که نگهداری از آنها به عنوان یک وظیفه باید در دستور کار همه دست اندرکاران، دستگاه های ذیربط و مردم قرار گیرد.
وی گفت: وجود این زیرساخت ها در استان باعث ایجاد ظرفیت و پتانسیل های زیادی در بخش اشتغالزایی و صادرات شده است و با توجه به اینکه صادرات نقش تعیین کننده ای در توسعه پایدار هر منطقه دارد، این ظرفیت ها باید به خوبی حفظ شود.
خراسان جنوبی دارای 723 واحد مرغ گوشتی است که 220 واحد همیشه فعال هستند و بقیه به صورت دوره ای فعالیت می کنند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2019 ITPNews.com