13 شرکت دولتی 35 میلیون دلار ارز را خرج واردات ذرت آلوده کردند

13 شرکت دولتی 35 میلیون دلار ارز را خرج واردات ذرت آلوده کردند
نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: ۱۳ شرکت دولتی با ارز تخصیص‌یافته توسط بانک مرکزی قریب به ۵۰۰ هزار تن ذرت آلوده به سم آلفاتوکسین را وارد کشور کرده‌اند.
امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: ۱۳ شرکت دولتی با ۳۵ میلیون دلار ارز تخصیص‌یافته توسط بانک مرکزی در سال ۹۵، ۴۹۱ هزار تن ذرت آلوده به سم آلفاتوکسین را وارد کشور کردند.
وی افزود: این محموله ۴۹۱ هزار تنی در سال ۹۵ از کشور برزیل و از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است که طبق مستندات این ذرت‌ها از بدو ورود آلوده به سم آلفاتوکسین بوده است.
نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: از این ۴۹۱ هزار تن ذرت آلوده ۳۵۰ هزار تن در کشور توزیع شده و متأسفانه باید بگویم که هر دامی که این ذرت‌ها برایش استفاده شده باشد، شیر و محصولات لبنی آن آلوده به این سم می‌شود.
خجسته اظهار داشت: آنچه که پیش از این در گزارش‌های خبری تحت عنوان واردات ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده در گمرک بندر امام (ره) منتشر شده، مابقی آن ۴۹۱ هزار تن ذرت آلوده‌ای است که در بالا ذکر شد که درباره این ۱۴۱ هزار تن هم تخلفاتی صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: ذرت‌های وارد شده نه دارای گواهی تأیید بهداشت برزیل از سازمان بین‌المللی SGS است و همانطور که در بالا ذکر شد طبق مستندات این ذرت‌ها آلوده به سم آلفاتوکسین هستند و برای ذرت آلوده هم پولی پرداخت نمی‌شود پس باید شرکت‌های واردکننده بگویند که این پول را در کجا هزینه کرده‌اند؟
خجسته افزود: موضوع بعدی میزان ارز تخصیص یافته به خرید این ذرت‌ها و چگونگی هزینه‌کرد آن است که این شرکت‌ها باید مستندات خود را ارائه دهند که با چه قیمتی این ذرت‌ها را از کشور برزیل خریداری کرده‌اند.
نایت رئیس کمیسیون اصل نود در پایان گفت: این مقدار از ذرت‌ها به عنوان املاک تملیکی به مزایده گذاشته شده حال آنکه این ذرت‌ها هنوز به کشور وارد نشده که بخواهد جزو اموال تملیکی داخل کشور محسوب شود و به مزایده گذاشته شود.
 
نظرات شما
 •  

  غلامحسن نقی زاده گفت : ۹۸/۰۵/۲۸

  بیشرین مقدار آن در تغذیه طیور مصرف دارد .طیوری که شب بارگیری و کشتار میشود وصبح در فروشگاه ها به مصرف کننده فروخته میشود گوشتی که مملو از سم افلا تو کسین است .گوارای وجود مصرف کننده.

  پاسخ...
 •  

  محمد گفت : ۹۸/۰۵/۲۹

  سلام بازم خدا پدر مادر اونایی رحمت کنه که خبر دار شدن و جلوشو گرفتن - البته چون بنده در این حوزه فعالیت میکنم باید چند نکته را با هم مرور کنیم
  نکته اول اینکه آیا تاکنون هم رویه بر همین اساس بود - نکته دوم اینکه اقایانی که بابات این نظارت از بیت المال حقوق میگیرند کجان- سوم اینکه هر تاجری و یا هر کسی به فکر درامد بیشتر هست و از انجایی که هیچ نظارت وجود نداشته و ندارد تاجران ما بدنبال بدترین اجناس هستند و حتی سلامتی مردم و هموطنانشون هم براشون مهم نیست

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com