موج دوم ارزانی گوشت مرغ در راه است؟

 موج دوم ارزانی گوشت مرغ در راه است؟
به گزارش خبر گزاری تسنیم:
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: با توجه به حجم جوجه‌ریزی در آبان‌ماه، حدود ۳۰ هزار تن مرغ مازاد مصرف کشور تولید شده است و دغدغه مرغداران این است که با توجه به ذخایر خانگی، در روزهای آینده با کاهش تقاضا در بازار مواجه شویم.
حبیب اسدالله‌نژاد مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور با حضور در برنامه «میز اقتصاد» گفت: در مقطعی به دلیل مازاد تولید و عرضه مرغ به بازار، تولیدکنندگان زیان‌های سنگینی متحمل شدند.

وی افزود: باتوجه به پیگیری‌های مرغداران از شرکت پشتیبانی امور دام برای جمع‌آوری مرغ‌های مازاد از بازار، متأسفانه در این‌خصوص اقدامی صورت نگرفت به همین دلیل اتحادیه سراسری مرغداران کشور از مردم درخواست کرد تا مبادرت به خرید مرغ کنند و خوشبختانه مردم به جهت ارزان بودن و کمک به تولید، مرغ خریداری کردند و اکنون قیمت مرغ تا حدودی به نرخ مصوب نزدیک شده است.

اسدالله‌نژاد ضمن قدردانی از مردم و رسانه ملی بابت پویش بزرگ خرید مرغ و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان و به ثبات رسیدن تولید مرغ بیان کرد: سیاست خرید مرغ به این منظور اعمال شد که فرصتی برای ورود شرکت پشتیبانی امور دام و جمع‌آوری مرغ‌های مازاد از بازار ایجاد شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: دغدغه مرغداران این است که با خرید مرغ مازاد و ذخایر خانگی توسط مردم، از یک‌طرف در روزهای آینده با کاهش تقاضا در سطح بازار مواجه می‌شویم و از طرف دیگر با افزایش جوجه‌ریزی در آبان‌ماه که بیش از 120 میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده، مرغ بیشتری تولید می‌شود که به اعتقاد ما 15 میلیون قطعه مازاد بوده و هم‌اکنون حدود 30 هزار تن مرغ مازاد مصرف کشور وجود دارد.
 
نظرات شما
 •  

  hasan گفت : ۰۱/۰۹/۲۶

  اتفاقا به مردم یاد دادید خرید نکنند مرغ روی دست مرغدار میمانه ارزان میشه بعد بخرید باز رفت بالا نخرید میاد پایین میخرید همینطور ادامه میدیم

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com