دبیر انجمن مرغداران اصفهان:
ارز دولتی حذف شود، مرغ به ۹۰ هزار تومان می‌رسد

 ارز دولتی حذف شود، مرغ به ۹۰ هزار تومان می‌رسد
دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان گفت: اگر تولیدکننده مرغ با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بخواهد تمام نهاده خود را آزاد تهیه کند ابتدا با کمبود نقدینگی مواجه می‌شود و از سوی دیگر مصرف‌کننده قادر به تامین مرغ ۹۰ هزار تومانی نیست.
مرغ
، بهرام پاکزاد درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و تاثیر آن بر قیمت تمام شده مرغ، اظهار کرد: در حال حاضر در مجلس حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از دو فوریت خارج شده است.

وی افزود: اگر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به تصویب برسد به طور قطع با انفجار قیمت مرغ مواجه خواهیم شد و ابتدا قیمت هر کیلو مرغ برای مصرف کننده در چند هفته اول حذف ارز دولتی به ۷۰ هزار تومان و بعد از آن به ۹۰ هزار تومان می‌رسد.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر دو مدل نهاده در بازار وجود دارد، گفت: مرغداران بخشی از نهاده‌ها را از سامانه بازارگاه خریداری می‌کنند که این سهمیه معمولا با تاخیر به دست تولیدکننده می‌رسد که در این فاصله، تولیدکنندگان نهاده‌های خود از بازار آزاد تهیه می‌کنند.

وی گفت: اگر تولیدکننده مرغ با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بخواهد تمام نهاده خود را به صورت آزاد تهیه کند ابتدا با کمبود نقدینگی مواجه می‌شود و از سوی دیگر مصرف کننده قادر به تامین مرغ ۹۰ هزار تومانی نیست.

پاکزاد با بیان اینکه قرار بود ۱۱۰ هزار تومان یارانه به مصرف کننده بابت افزایش قیمت مرغ و تخم و مرغ پرداخت کنند، افزود: در حال حاضر سرانه مصرف مرغ در ایران ۲۸ کیلوگرم در سال و در ماه ۲.۵ کیلوگرم است، اما اگر مرغ ۹۰ هزار تومان شود، حتی اگر یارانه ۱۱۰ هزار تومانی پرداخت شود، هر ایرانی با این رقم تنها توان یک کیلو و ۲۰۰ گرم مرغ دارد و به مرور مرغ و تخم مرغ از سفره های مردم حذف می شود.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت با کسری بودجه مواجه است و می خواهد آن را با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی جبران کند، تاکید کرد: یارانه ۱۱۰ هزار تومانی جبران هزینه‌های مردم را نمی‌کند و مصرف کننده دیگر توان تولید مرغ و تخم مرغ را نخواهد داشت.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با اشاره به کاهش مصرف گوشت در بین مردم، گفت: اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی از نهاده‌های دامی حذف شود به طور قطع گوشت قرمز از سبد غذایی مردم حذف خواهد شد.

وی تاکید کرد: با این سیاست علاوه بر کاهش تولید مرغ، تنها دیگر دو یا سه دهک بالای جامعه امکان خرید مرغ را دارند و 7 دهک پایین جامعه دیگر امکان خرید و خوردن مرغ و تخم مرغ را نخواهند داشت، البته اگر قرار باشد این یارانه به سایر یارانه ها و هزینه ها اضافه شود، با توجه به هزینه های بالای زندگی مردم، افراد دیگر امکان خرید این محصولات پروتئینی را نخواهند داشت.
 
نظرات شما
 •  

  حامد فرشهد گفت : ۰۰/۰۸/۳۰

  این یک اشتباه بزرگ هست که بگیم مرغ ۹۰تومان میشود
  چرا که همین الان با برداشتن محدودیت خروج از استان قیمت مرغ به زیر ۳۱تومان میرسد.
  متاسفانه عده ای با خط و ربط اشتباه باعث عدم برچیده شدن رانت و فساد میشوند

  پاسخ...
 •  

  مهدی گفت : ۰۰/۰۸/۳۰

  عجب
  این احتمالا جزو همون رانت خور های ارز ۴۲۰۰ ای هست
  چرا این مطالب کذب رو بازنشر میکنین؟؟؟؟؟

  پاسخ...
 •  

  وحید کرمی گفت : ۰۰/۰۸/۳۰

  سلام
  با ارز4200 هم نیمی از جمعیت مرغ رو از سبد کالا کنار گذاشتن آخه با چه منطقی آقای رییس‌جمهور که مدعی حمایت از تولید کننده و مصرف کننده هست دولتش اعلام میدارد که فقط برای گندم ارز4200تومانی تخصیص داده می شود و برای طیور ودام این ارز حذف میشود خوب پس چرا جلوی باند ( م ) گرفته نمیشه دیگه دلال که برای نهاده پاش درمیان نیست فقط یه دلال هست اونم خانواده‌های ( م ) من خودم مرغدار هستم پول رو یک ماه جلوتر برای نهاده میدیم وقتی که مرغ فروش میرسه بعد دست میرسه نهاده اونم از کارخونه دونش تماس میگرن که بدش به ما تا برای دوره بعدتر دان پلیت برات بفرستیم تازه سهمیه سویا پانزده تن خرید میکنیم وقتی بار میشه دوتن کم میاره از سویا همچنین ذرت سی دوتن خرید میکنم بعدش سی تن برام میفرستن دوتن هم از ذرت رو میدوزدن دست من و بقیه مرغدارها به هیچ جا بند نیست چون ( م ) از پشتش به مفسدین ودزدان حکومت و دولت برخوردار هست و کسی هم نمیتونه کاریش کنه حالا این آقایان چه کسانی هستند معلوم نیست خواهش میکنم از عوامل ونیروهای اطلاعات این آدمهایی که از مدلل ها حمایت می‌کنند رو در دستگاههای دولتی و حکومتی رو شناسایی کنید و( م ) ها رو تمام اموالشان را دستگیر وتوقیف کنید باتشکر

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com