مجوز راه اندازی واحد مرغداری تخم گذار در سمنان ممنوع شد

 مجوز راه اندازی واحد مرغداری تخم گذار در سمنان ممنوع شد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: به دلیل تولید 50 درصد مازاد تخم مرغ ، مجوز راه راندازی واحدهای مرغداری تخم گذار در این استان ممنوع شده است.
مصطفی شاه حسینی افزود : درسال گذشته از مجموع حدود 30 واحد فعال با ظرفیت 5.1 میلیون قطعه، حدود 17 هزار تن تخم مرغ در استان تولید شد.
وی بهینه سازی، تجهیز و نوسازی واحدهای موجود را از جمله سیاست های وزارت جهاد کشاورزی ذکر کرد و اظهارداشت: این امر به منظور افزایش بهره وری و ارتقای کیفی تخم مرغ تولیدی و افزایش صادرات انجام می شود.
وی با اشاره به میزان تولید تخم مرغ در کشور، خاطرنشان کرد : سال گذشته 940 هزار تن تخم مرغ تولید شد که حدود 40 هزار تن آن به کشورهای همسایه صادر شد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد : ارزش بیولوژیکی تخم مرغ نسبت به سایر منابع پروتئینی مانند لبنیات،گوشت ها و حبوبات غنی تر است و دارای تمامی اسید آمینه های ضروری برای سلامتی است.
شاه حسینی افزایش سرانه مصرف تخم مرغ را دیگر سیاست های وزارت جهاد کشاورزی برشمرد و افزود : متوسط سرانه مصرف در کشورهای توسعه یافته بیش از 15 کیلوگرم است که این میزان در کشور ما حدود 10 کیلوگرم است.
تعداد 39 واحد مرغ تخمگذار دارای پروانه بهره برداری در استان سمنان وجود دارد که 9 واحد از انها غیرفعال است.
از 460 واحد مرغداری در استان سمنان 401 واحد پرورش دهنده مرغ گوشتی است که حدود 12 درصد آنها غیرفعالند، میزان مصرف گوشت مرغ مردم استان روزانه 36 تن است و بیش از 75 درصد مرغ تولیدی استان سمنان به تهران ارسال می شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com