خریداری ۱۰ هزار تن مرغ توسط شرکت پشتیبانی در ماه گذشته

 خریداری ۱۰ هزار تن مرغ توسط شرکت پشتیبانی در ماه گذشته
به دلیل کاهش قیمت مرغ، خریداری مرغ توسط شرکت پشتیبانی ادامه داشته و همین عامل، تاثیری قابل توجه بر بازار گذاشته است.
مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی، گفت:در راستای حمایت از تولیدکنندگان حدود ۱۰ هزار تن از ۱۵ هزار تن ذخیره شرکت پشتیبانی، مربوط به خرید مرغی است که در مهر ماه توسط مسئولان این شرکت انجام شده است.
محمدعلی کمالی، با اشاره به نقش تاثیرگذار شرکت پشتیبانی در هفته‌های اخیر، افزود: معمولا مهرماه هر سال، به دلیل کاهش قدرت خرید مردم و استقبال بیشتر از بازار لوازم التحریر، هزینه خوراک در اکثر خانوارها کاهش یافته و متعاقب آن قیمت مرغ نیز کاهش می‌یابد. امسال نیز این موضوع با دهه دوم محرم مصادف شد که تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف داشت. به طوری که هر کیلوگرم مرغ زنده با کاهشی ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تومانی به سه هزار و ۷۰۰ تا سه هزار و ۸۰۰ تومان رسید.
وی عنوان کرد: بنابراین دو اقدام در دستور کار قرار گرفت؛ یکی ورود شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مازاد مرغ در بازار و دیگری اقدام اتحادیه مرغداران تهران از اواخر هفته گذشته در میدان بهمن با همکاری صندوق حمایت از صنعت طیور و شرکت پشتیبانی برای خرید مرغ با قیمت بالای شش هزار تومان در هر کیلوگرم.
کمالی تاکید کرد: مجموع این اقدامات موجب شد که قیمت این محصول در هفته جاری متعادل شود.
وی اظهار کرد: اگرچه شرکت پشتیبانی امور دام به موقع برای خرید مرغ به بازار ورود کرد، اما انتظار می‌رود که مسئولان این شرکت خرید را تنها از تشکل‌ها انجام دهند تا تنظیم بازار معنی دار شود.
مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی، با بیان اینکه وظایف شرکت پشتیبانی در دو بخش عمده تنظیم بازار و تامین ذخایر خلاصه می‌شود، گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته میزان ضرر و زیان شرکت با توجه به مقدار مرغ خریداری شده سالانه بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان است.
به گفته کمالی، بنابراین پیشنهاد می‌شود این اعتبار به مرور زمان در اختیار صندوق حمایت از توسعه صنعت طیور قرار گرفته تا بتواند منبعی برای کمک به طرح های اجرایی بخش طیور گوشتی باشد. اتحادیه نیز تضمین می‌کند که هم ذخایر استراتژیک مرغ را تامین کند، هم صادرات را رونق بخشد و هم بازار را به خوبی تنظیم کند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com