کسب گواهی تایید صلاحیت جهانی برای آزمایشگاه مرجع بین المللی آبله گوسفندی و بزی کشور

کسب گواهی تایید صلاحیت جهانی برای آزمایشگاه مرجع بین المللی آبله گوسفندی و بزی کشور
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، برای تنها آزمایشگاه مرجع بین المللی آبله گوسفندی و بزی کشور مستقر در این موسسه، گواهی ایزو ISO/IEC 17025:2017  کسب کرد.
 به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی با اعلام این خبر گفت: آزمایشگاه آبله گوسفندی و بزی موسسه رازی به عنوان تنها آزمایشگاه تشخیصی مرجع بین المللی و رفرنس سازمان بهداشت جهانی در حوزه دامپزشکی در کشور است.

وی افزود: با توجه به الزام اخذ گواهی بین المللی  ISO/IEC 17025:2017 برای آزمایشگاه های تشخیصی و مرجع توسط سازمان جهانی بهداشت دام ( OIE)، با  تلاش های مستمر و پیگیری های کارشناسان و متخصصان سخت کوش در بخش های مختلف موسسه، گواهی بین المللی ISO/IEC 17025:2017 شهریور ماه 1400  اخذ شد.

دکتر فلاح مهرآبادی با بیان این که این استاندارد دربر گیرنده الزامات عمومی برای صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون و یک مرجع بین المللی برای آزمایشگاه هایی است که فعالیت های کالیبراسیون و آزمون را در سراسر جهان انجام می دهند، یادآور شد: استاندارد ISO/IEC 17025:2017 اجازه می دهد تا آزمایشگاه ها یک سیستم کیفیت معتبر را پیاده سازی کنند و نشان دهند که از لحاظ فنی دارای صلاحیت و توانایی تولید نتایج معتبر و قابل اعتماد هستند. همچنین این استاندارد کمک می کند گزارش های آزمون و گواهینامه ها از یک کشور به کشور دیگر بدون نیاز به آزمایش بیشتر پذیرفته شود.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه  رازی، درباره مزایای دریافت این گواهی بین المللی تصریح کرد: با  کسب این گواهی، پیگیر تثبیت جایگاه "آزمایشگاه رفرانس OIE     آبله گوسفند و بز" در کنار دو آزمایشگاه همکار در انگلستان و آفریقای جنوبی، به عنوان اولین و تنها آزمایشگاه بین المللی آسیایی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی دام هستیم و برگ زرین دیگری بر کتاب بزرگ افتخارات تاریخی بین المللی موسسه رازی افزوده خواهد شد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com