ضرورت گام برداشتن درزمینه صادرات مرغ

ضرورت گام برداشتن درزمینه صادرات مرغ
به گزارش خبر گزاری مهر:

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به کیفیت مطلوب مرغ تولیدی استان، گام برداشتن در حوزه صادرات را از نیازهای اساسی برای توسعه این صنعت برشمرد.

مسعود احمدی با اشاره به وضعیت بازار مرغ و تولید ۱۱ درصد گوشت سفید در استان اظهار داشت: همچنین ۳۰ درصد زنجیره تولید مرغ و طیور و مرغ مادر در استان وجود دارد.

وی افزود: در دنیا هشت مرکز لاین وجود دارد و جمهوری اسلامی با احیای مرغ لاین بابلکنار، امنیت غذایی برای کشور رقم زده است و در گذشته در زمینه تأمین مرغ مادر و اجداد با موانع و تحریم روبرو بودیم.

وی با اظهار این که برنامه توسعه اصلاح ژنتیکی نژاد آرین پلاس یک و دو در دستور کار قرار دارد، گفت: مازندران قطب تولید به شمار می‌رود و با توجه به شرایط مطلوب، جایگاه خوبی برای پرورش طیور گوشتی دارد.

احمدی به نقش استان در تنظیم و تعادل بازار تهران اشاره و اضافه کرد: شبانه روز هزار تن مرغ زنده در استان کشتار می‌شود و روزانه ۲۰۰ تن مرغ به میدان بهمن تهران ارسال می‌شود.

معاون تولید بهبود دامی میزان مصرف روزانه مرغ را ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن بیان کرد و گفت: حذف ارز ترجیهی سبب از بین رفتن واسطه‌ها شد و نهاده‌ها از طریق سیستم و سامانه‌ها بین مرغداران توزیع می‌شود.

وی با تاکید براین که باید نسبت به صادرات مرغ برنامه ریزی شود، گفت: کیفیت مرغ استان نسبت به سایر مناطق کشور بهتر و مطلوب‌تر است و باید نسبت به صادرات آن اقدام شود.

وی به تولید مرغ سبز در برخی واحدهای تولیدی در استان اشاره کرد.
 
نظرات شما
 •  

  مهدی جعفری گفت : ۰۱/۱۰/۰۳

  با سلام
  معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران هنوز نمیدونه مرغ سبز وجود نداره
  اطلاعات فنی ایشون باید تکمیل بشه بعد بیاد برنامه ریزی صادرات انجام بده

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com