کنترل کشتار دام مولد

کنترل کشتار دام مولد
محمود قربان‌زاده در خصوص علل اجرای طرح تفکیک لاشه‌های دام نر و ماده اظهار کرد: اجرای این طرح به دو منظور صورت گرفته‌ است که علت اصلی آن کنترل کشتار دام مولد است. همچنین اجرای آن در راستای کمک به مصرف‌کننده در تشخیص کیفیت و قیمت گوشتی است که خریداری می‌کند.

وی افزود: مقدمات و زیرساخت‌های اجرایی این طرح طی چندین‌ ماه صورت گرفته و از تاریخ ۱۴۰۰.۰۹.۰۱ در کشتارگاه صنعتی مشهد آغاز شده است.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اقدامات صورت ‌گرفته در زمینه این طرح عنوان کرد: از جمله‌ اقدامات مهم صورت گرفته در این زمینه طرح کنترل کشتار دام‌ مولد، ماده و آبستن است. همچنین در راستای این طرح اقداماتی همچون تشخیص سن دام مولد از روی دندان‌ها و تشخیص آبستن بودن دام انجام شده که‌ همه این‌ عوامل به منظور جلوگیری از کشتار دام‌های مولد و آبستن صورت‌ می‌گیرند.

قربان‌زاده تصریح‌ کرد:کشتارگاه‌های مجاز و صنعتی در سطح استان واقع در شهر مشهد و شهرستان‌های نیشابور، تربت‌جام و فریمان است. البته برخی کشتارگاه‌های سنتی نیز در شهرستان‌های استان وجود دارد که لاشه‌های موجود در آنها مختص همان مکان بوده و نباید جابه‌جایی لاشه‌ها به شهرستان دیگری صورت بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: از مردم خواهشمندیم لاشه‌هایی را که آغشته به مهر و برچسب کشتارگاه هستند را خریداری کرده و به تاریخ تولید و انقضا دقت کنند. همچنین می‌توانند موارد تخلف را به شماره چهار رقمی دامپزشکی استان ۱۵۱۲ گزارش کنند تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com