هشدار دامپزشکی درباره شیوع بیماری آنگارا

هشدار دامپزشکی درباره شیوع بیماری آنگارا
به گزارش خبر گزاری صداو سیما:
دامپزشکی استان مرکزی در خصوص شیوع بیماری آنگارا در واحد‌های مرغداری هشدار داد.

سرپرست دامپزشکی استان مرکزی گفت: با توجه به شیوع بیماری آنگارا در واحد‌های مرغداری خواستاررعایت اصول بهداشتی قرنطینه‌ای و امنیت زیستی در واحد‌های پرورشی شد.

فتاحی افزود: آنگارا یک بیماری جدید و ویروسی با تلفات بالاست که در صورت رعایت نکردن شرایط بهداشتی ازسوی مرغداران تلفات سنگینی برای مرغداری‌های استان به همراه خواهد داشت.

او با بیان اینکه بیماری بیشتر از طریق مرغ مادر و اقدامات جانبی از جمله تردد، دان و وسایل مرغداری به طیور منتقل می‌شود افزود: رویکرد ما برای ریشه کنی این بیماری معدوم سازی در مرغداری‌های گوشتی و در مرغداری‌های مادر هم انجام واکسیناسیون می‌باشد که بیماری منتقل نشود.

فتاحی گفت: باتوجه به اینکه احتمال انتقال بیماری در مرغ‌های تخمگذار نیز وجود دارد گفت: دراین واحد‌ها هم واکسیناسیون انجام شود.

سرپرست دامپزشکی استان مرکزی به مرغداران توصیه کرد ضمن رعایت موارد بهداشتی، جوجه خود را از واحد‌های مرغ مادری بگیرند که در دو نوبت واکسیناسیون انجام شده باشد و هرگونه تلفات در مرغداری را به دامپزشکی نزدیکترین منطقه خود اطلاع دهند و آن‌ها را در جریان بگذارند تا نمونه گیری انجام شود.

فتاحی همچنین بحث قرنطینه طیور و ضدعفونی حوضچه‌های ورودی مرغداری‌ها و خرید از جا‌های معتبر را به مرغداران توصیه کرد.
اودرادامه با توجه به اینکه امکان انتقال بیماری از طریق مرغ روستایی به مرغداری‌های صنعتی وجود دارد از مرغداران خواست تا هر گونه تلفات غیرعادی در واحد‌های پرورشی خود را جدی گرفته و با گزارش به موقع جلوی این بیماری در استان گرفته شود.

آنگارا یک بیماری ویروسی با تلفات بالا است که نخستین بار در منطقه کراچی پاکستان تشخیص داده شد که از سال ۹۹ در کشور مشاهده شده است.
 
نظرات شما
 •  

  خسته اززندگی گفت : ۰۱/۰۶/۳۰

  فقط این ویروس روکم داشتیم نهاده وداروی گرون وصدتامشکلات که بشر روی دوشمون گذاشته کمه ویروس بیماری هاهم میگن اینها هیچ مشکلی ندارن خیلی شادن کمی ازشادی هاشون کم کنیم

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com