افزایش هزینه های تولید علت اصلی حذف گله های طیور

افزایش هزینه های تولید علت اصلی حذف گله های طیور
به گزارش خبر گزاری باشگاه خبرنگاران جوان:
عضو هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده دامی گفت: با توجه به مشکلات فعلی تولید در بحث طیور شاهد معدوم سازی جوجه و حذف گله های طیور هستیم.

آقای داود رنگی گفت: مردمی سازی یارانه ها تاثیر مثبتی بر رونق و بهره وری تولید کالاهای اساسی ندارد، چرا که اختلاف ارز ترجیحی با آزاد در حدود ۶ برابر است، لذا یکسان سازی نرخ ارز زمانی مفید است که کاهش ارزش ریال نداشته باشیم.

به گفته او، با اجرای مردمی سازی یارانه ۲۰ درصد بر نرخ ارز افزوده و ارزش ریال به همین میزان کاهش یافت که این موضوع فشار مضاعفی بر تولیدکننده وارد کرده است‌.

آقای رنگی می گوید: با توجه به مشکلات فعلی تولید در بحث طیور شاهد معدوم سازی جوجه و حذف گله های طیور به واسطه کاهش تمایل به جوجه ریزی در واحدهای مرغ گوشتی بودیم.

عضو هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی گفت: مردمی سازی یارانه زمانی می تواند اثر مثبت داشته باشد که تورم یا افزایش قیمت کالاهای اساسی را نداشته باشیم چرا که به دلیل کاهش ۲۰ درصدی قدرت خرید مردم بدیهی است که یارانه پرداختی در مدت زمان کوتاهی مستهلک می شود.

 اصلاح نظام یارانه و حذف رانت و فساد ناشی از ارز ترجیحی انتظار مسئولان و دست اندرکاران بخش خصوصی بر رونق و بهره وری تولید بود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com