درخواست تأیید استفاده از فراورده های دانۀ کنف در خوراک مرغ گوشتی

درخواست تأیید استفاده از فراورده های دانۀ کنف در خوراک مرغ گوشتی
پیش از این درخواستی از سوی اتحادیۀ تولید فراورده های دانۀ کنف مبنی بر گرفتن تأیید دولت فدرال برای استفاده از این محصولات در خوراک مرغ تخمگذار ارائه شده بود با این حال تلاش ها برای گرفتن این تأییدیه برای استفاده در خوراک مرغ گوشتی نیز ادامه دارد.
در گردهمایی مجازی فدراسیون مرغداری ایالات غرب میانۀ امریکا که در تاریخ 18 – 21 ماه می برگزار شد، نائب رئیس اتحادیۀ تولید فراورده های دانۀ کنف Andrew Bish از روند این درخواست گفت.
فراورده های دانۀ کنف برای استفاده در خوراک دام و طیور از سوی اتحادیۀ کنترل و نظارت خوراک امریکا و یا استفاده در داروی دامی از سوی سازمان غذا و داروی امریکا مجاز و مورد تأیید نیستند.  
با این حال به اعتقاد Bish و سازمانی که از سوی ایشان در این گردهمایی گفتگو کرد این تأیید می تواند به نفع باشد چرا که تولید فراورده های دانۀ کنف در مقیاس وسیع منجر به تولید فراورده های جانبی ارزان قیمتی می شود که نهاده های با ارزشی برای خوراک دام و طیور محسوب می گردند. همچنین کنجالۀ دانۀ کنف مواد مغذی مثل پروتئین کامل، امگا3 و امگا6 را برای طیور تأمین می کنند.
درخواست برای استفاده از فراورده های دانۀ کنف از سوی این سازمان در دسامبر 2020 میلادی به سازمان کنترل و نظارت خوراک امریکا و سازمان غذا و داروی امریکا ارائه شد تا به عنوان نهاده و کنجاله در خوراک مرغ تخمگذار استفاده گردد.
تحقیقات بر روی فراورده های دانۀ کنف از سوی Wenger Group که یک شرکت پیشتاز در تولید تخم مرغ و خوراک است ادامه داشت و بنا بر گزارشات نه تنها هیچ موردی بر روی سلامت تخم مرغ دیده نشده بلکه تأثیرات مثبتی هم بر روی ضخامت پوستۀ تخم مرغ، رنگ زرده و ترکیبات اسیدهای چرب داشته است.
انتظار می رود که در تابستان سال جاری پاسخ درخواست از سوی سازمان های مذکور اعلام شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com