اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران؛ تکذیب پرورش مرغ تا ۹۰ روز

اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران؛ تکذیب پرورش مرغ تا ۹۰ روز
به گزارش خبر گزاری ITPNews:
به گزارش روابط عمومی اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران؛ به دنبال پخش گزارش مبنی بر پرورش مرغ با مصرف آنتی بیوتیک تا 90 روز لازم است موارد زیر به اطلاع مردم رسانیده شود:

در شرایطی که امروز ارزانترین ماده پروتئین با ارزش نسبت به سایر مواد غذایی در اختیار مردم مرغ است و دولت سعی می کند با تامین ارز نیمایی با قیمت مناسب به دست مردم برسد انتشار اینگونه خبرها که هیچ پایه عملی و علمی ندارد از طرف افراد منسوب به هر دستگاهی موجب تشویش اذهان می گردد.

سویه های تجاری اصلاح نژاد شده مرغ قادرند با رشد بسیار سریعی که دارند ظرف 50 روز به وزن زنده بالای 3 کیلو گرم برسند.

نگهداری مرغ بالای 42 الی 45 روز مصرف خوراک نسبت به تولید گوشت را بشدت افزایش می دهد. با توجه به این که دولت تنها برای 42 روز نهاده برای پرورش به مرغداران می دهد به واسطه گرانی شدید دان با قیمت آزاد به هیچ وجه برای مرغداران اقتصادی نیست مرغ را تا بیش از حداکثر 50 روز مرغ را پرورش دهند.

وزن مرغ اگر بیش از حد افزایش یابد تنها مصرف صنعتی پیدا می کند و قیمت آن بشدت کاهش می یابد. لذا با وجود هزینه زیاد تولد عایدی کمتری نصیب مرغدار می شود.

قیمت آنتی بیوتیک ها بشدت افزایش یافته لذا هیچ مرغداری قادر به تحمل چنین هزینه ای نیست. علاوه بر آن هیچ فکر عاقله ای با توجه به احتمال افزایش تلفات به واسطه سکته در سنین و وزن بالا حاضر به پذیرش ریسک نگهداری طولانی مدت مرغ در سالن نمی باشد.

با توجه به اینکه از سن 42 روز به بعد بخشی از خوراک مصرفی تبدیل به چربی در گوشت و بخش های داخلی بدن می شود دور ریز و هدر رفت مرغ زیادتر شده و مردم رغبت به خرید مرغ زیاد سنگین را ندارند.

مرغ زیاد از حد سنگین چون امکان کیسه گیری در کشتارگاه را ندارد اجازه عرضه مستقیم به بازار را ندارد.

با عنایت به موارد فوق از منتشر کننده این خبر درخواست می شود اگر مستندی مبنی بر نگهداری مرغ تا 90 روز را دارد ارائه نماید. تنها امکان دارد مرغ های حذفی گله های مرغ مادر که طبیعتا وزن بالا دارند چنین وضعی داشته باشند که این گونه مرغ ها نیز باید مصرف صنعتی داشته باشند و مجوز عرضه مستقیم ندارند.

گوینده خبر و نشر دهنده خبری که موجب تشویش اذهان عمومی می شوند و بدون توجه به عواقب بیان مسائل غیر کارشناسی جامعه را با نگرانی مواجه می کنند در مقابل دستگاه های نظارتی باید جوابگو باشند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com