۷۲۳ مرغداری گوشتی در آذربایجان‌غربی فعالیت دارند

۷۲۳ مرغداری گوشتی در آذربایجان‌غربی فعالیت دارند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از فعالیت ۷۲۳ مرغداری گوشتی در استان خبر داد.
کریم زاده با بیان اینکه امسال تولید گوشت مرغ نسبت به سال گذشته شش درصد افزایش داشته‌ است اظهارداشت: ظرفیت مرغداری های گوستی استان تولید ۱۴.۹ میلیون قطعه در دوره فعالیت است.
وی با اشاره به اینکه در تولید گوشت مرغ، ارومیه با تولید بیش از ۱۷ هزار تن مقام اول و در تولید تخم‌مرغ شهرستان خوی با بیش از چهار هزار تن مقام اول رادارند اضافه کرد: سالانه بیش از ۷۹ هزارتن گوشت سفید از مرغداری استان تولید می شود.
کریم زاده در خصوص وجود دلالان و واسطه های در بخش گوشت مرغ افزود: در این استان کمترین تعداد واسطه نسبت به سایر استان‌ها در رابطه با گوشت مرغ وجود داشته و این استان با راه‌اندازی کمیته قیمت‌گذاری استان با مشارکت اتحادیه‌ها و کشتارگاه‌ها و معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی در راستای شفاف‌سازی قیمت‌های مرغ زنده و پرکن مصرف‌کننده و حذف واسطه‌ها قدم‌های مؤثری برداشته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خصوص اینکه آیا مرغداری های استان با تمام ظرفیت مشغول فعالیت هستند یا نه؟ افزود: تعداد محدودی از واحدها به دلایل مشکلات مالی، ساختاری و غیره در معدودی از شهرستان‌ها وجود دارد و علت اصلی راکد بودن آن‌ها عدم رقابت با واحدهای تمام‌اتوماتیک بوده و از برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان اصلاح ساختار فیزیکی و بهینه‌سازی چنین واحدها از محل تسهیلات خط اعتباری ۵ مکانیزاسیون است.
کریم زاده در خصوص اعطای تسهیلات به مرغداری های استان نیز عنوان کرد: تسهیلات از چندین ردیف اعتباری در اختیار واحدهای مرغداری قرار می‌گیرد که شامل ثبت‌نام از طریق سامانه بهین یاب جهت تأمین سرمایه در گردش، تسهیلات خط اعتباری ۵ مکانیزاسیون به‌منظور تجهیز و بهینه‌سازی واحدهای مرغداری، تسهیلات سرمایه در گردش از محل صندوق توسعه ملی با مراجعه به مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها می شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com