۳۰ هزار پروانه مرغداری و دامداری در کشور صادر شد

۳۰ هزار پروانه مرغداری و دامداری در کشور صادر شد
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: در دو سال گذشته تاکنون ۳۰ هزار پروانه مرغداری و دامداری در کشور صادرشده است.
محمدرضا صفری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان اظهار کرد: پروانه‌های زیادی در بخش مرغ داده‌شده که اگر به بهره‌برداری برسند ظرفیت تولید مرغ کشور به دو برابر می‌رسد.
وی افزود: هم‌اکنون پروانه بهره‌برداری پنج روزه صادر می‌شود و کار برای متقاضیان بسیار تسهیل شده است.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور تصریح کرد: در صنعت مرغداری تنها راه نجات ما صادرات است.
صفری گفت: سازمان نظام دامپزشکی کشور نهادی غیردولتی با ۳۴ هزار نفر عضو است که وظیفه ساماندهی به حرفه دامپزشکی و رسیدگی به شکایات علیه دامپزشکان را دارد.
به گفته وی، ظرفیت پذیرش دانشجو و محتوای آموزشی دامپزشکی از حدود ۴۰ سال قبل تاکنون تغییری نکرده و با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده برای نخستین بار محتوای جدید ارائه و هفت رشته در دکترا مجوز گرفته شد.
صفری افزود: در واحدهایی که دامپزشکی مسئول است، رابطه مالی مسئول فنی بهداشت که ناظر است با کارفرما قطع شد تا گزارش‌ها تحت تأثیر قرار نگیرد.
رئیس نظام دامپزشکی استان گلستان نیز در این دیدار گفت: دامپزشکی در تولید نقش مهمی دارد.
مهران شکیبایی افزود: نقش دامپزشکی به‌ویژه در استان گلستان بسیار پررنگ است، در استان ظرفیت جوجه ریزی در رتبه سوم کشور قرار دارد.
وی بابیان اینکه صنعت طیور دومین گردش کالی پس از نفت در کشور است گفت: بسیاری از فعالیت‌های حاکمیتی مانند ماده ۵ به ‌نظام دامپزشکی واگذارشده و ماده‌های ۱۹ و ۲ نیز در حال واگذاری است.

 
نظرات شما
 •  

  محمد مرغدار گفت : ۹۵/۰۶/۱۷

  بابا یک مرد جلوی این ... را بگیره. یعنی چه تولید دو برابر میشه. آخه آلان با همین مقدار تولید حدود 40 درصد از مرغداریها در گلستان بخاطر خسارت و کاهش قیمت نابود شدند. این ......دنبال چی هستند. اینها نمی توانند دماغ شان را بکشند، چه برسد به صادرات. بابا یکی به این .....ها بگه که ما هیچ مزیتی برای صادرات نداریم. اینجا مواد اولیه از خارج کشور تامین میشه، کارگر گران است. تکنولوژی پایین است. انرژی در حال افزایش است. این سود بانکها نابود کننده است، بابا آدمهای عاقل کجایند؟؟؟ جلوی این ....ها رو بگیرید.

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com