۱۴ واحد تولید خوراک دام در استان قزوین ایجاد می‌شود

۱۴ واحد تولید خوراک دام در استان قزوین ایجاد می‌شود
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: بر اساس مجوزهای صادر شده، ۱۴ واحد تولید خوراک دام با ظرفیت تولید ۳۱۰ هزار تن در استان ایجاد خواهد شد.
سید آبرودات مصلایی اظهار داشت: ظرفیت فعلی تولید خوراک دام، طیور و آبزیان در استان قزوین ۹۶۵ هزار تن است که با بهره برداری و فعالیت طرح های در دست اجرا این رقم به نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن افزایش می یابد.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی قزوین با بیان اینکه تولید این واحدها در اختیار دامداری ها و مرغداری ها و واحدهای پرورش ماهیان خوراکی قرار می گیرد،گفت: در حال حاضر ۲۵ واحد در استان قزوین به تولید خوراک دام، طیور و آبریان می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: واحدهای تولید خوراک دام نقش مهمی در حفظ چرخه تولید محصولات دامی و کمک به تامین امنیت غذایی جامعه دارند.
مصلایی با بیان اینکه قزوین از استان های مطرح کشور در حوزه تولید محصولات دامی به شمار می رود،اظهار داشت: با توجه به این موضوع از سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه صنایع تبدیلی مربوط به این حوزه از جمله خوراک دام استقبال می شود.
استان قزوین دارای ۴۲۲ واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه و ۷۳ واحد مرغداری تخم گذار به ظرفیت هشت میلیون قطعه است.
این استان همچنین در بخش دام در مجموع با احتساب واحدهای دامی صنعتی و سنتی، دارای ۹۸۳ هزار راس گاو، ۷۰۰ هزار راس گوسفند و ۱۴۰ هزار راس بز است
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com