گاوداران: چاره‌ای جز افزایش قیمت شیر نداریم

گاوداران: چاره‌ای جز افزایش قیمت شیر نداریم
دبیر کانون انجمن‌های گاوداران با اشاره به درخواست افزایش قیمت شیر خام از سازمان حمایت گفت: نرخ جدید شیرخام ابلاغ نشده، اما چاره‌ای جز این افزایش قیمت نداریم.
علی آقابابایی دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی گاوداران ایران اظهار کرد: هنوز قیمت جدیدی برای نرخ شیر خام ابلاغ نشده و این محصول به قیمت  مصوب 2390 تومان قبلی خرید و فروش می‌شود.
وی افزود: این کانون چندی پیش با توجه به افزایش هزینه‌های تولید نرخ پیشنهادی جدیدی برای شیر خام به سازمان حمایت  مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال کرده بود اما هرگونه نرخ جدید شیر خام باید در سازمان حمایت و کارگروه تنظیم بازار مورد  تأیید  و تصویب قرار گیرد و بعد به انجمن‌های صنایع و تولیدکنندگان ابلاغ شود اما ابلاغی در این ارتباط وجود ندارد.
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی گاوداران ایران با اشاره به اینکه هزینه‌های تولید شیر خام افزایش یافته است ادامه داد: در حال حاضر سه محصول ذرت دانه‌ای، کنجاله سویا و جو با ارز 4200 تومان به کشور وارد و با قیمت کمتری در اختیار دامداران قرار  می‌گیرد اما سایر هزینه‌های آنها با قیمت بازار آزاد تأمین می‌شود که افزایش قیمت دارد.
وی با بیان اینکه 70 درصد هزینه‌های دامداران از بازار آزاد تأمین می‌شود تصریح کرد: افزایش هزینه‌هایی مانند ذرت علوفه‌ای، نیروی کار، حمل و نقل و تبعات ناشی از تحریم و موارد دیگری هزینه‌های تولید را بالا برده است.
آقابابایی در واکنش به اینکه قیمت لبنیات در 10 مرداد افزایش یافته بود چرا دوباره درخواست افزایش نرخ به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان داده‌اید اظهار داشت: ما نیز نمی‌خواهیم قیمت شیر خام و تبعات آن فرآورده‌های لبنی به شکلی افزایش یابد که مردم توان خرید آن را نداشته باشند اما چاره‌ای جز این کار نداریم زیرا هزینه‌های تولید ما افزایش یافته است.
بنابراین گزارش رستمی مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان  به‌تازگی اعلام کرده است: براساس آخرین تصمیمات گرفته شده در چهلمین جلسه کارگروه تنظیم بازار سقف قیمت  کیفی‌ترین شیر خام و همچنین 14 قلم فرآورده‌های لبنی تعیین و ابلاغ شده است.
وی همچنین اظهار داشت: بر این اساس و با توجه به دریافت اطلاعاتی مبنی بر افزایش قیمت شیر خام به ویژه از سوی واحدهای دامداری صنعتی، پیگیری لازم در خصوص رعایت سقف قیمت‌های مصوب انجام گرفته است.
بر اساس پیگیری‌های انجام شده خبرنگار تسنیم از انجمن صنایع لبنی، اتحادیه لبنیات و سازمان حمایت  مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هنوز قیمت جدید لبنیات ابلاغ نشده است.
 
کلمات کلیدی افزایش قیمت شیر
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com