کنترل کامل گوشت های وارداتی

کنترل کامل گوشت های وارداتی
غلامرضا توکلی روز چهارشنبه درجریان بازدید استاندار البرز ازکشتارگاه صنعتی فردیس در جمع خبرنگاران افزود: مردم از نظر سلامت گوشت وارداتی مطمئن و با خیال راحت مصرف کنند.
وی با اشاره به اینکه نظارت و کنترل به صورت روزانه توسط مسئولان و ماموران دامپزشکی انجام می شود، گفت: به عنوان نمونه برای بازدید توزیع گوشت رفته بودیم که حدود 40 کیلو گرمکپک زده بودکه از رده خارج شد. وی با بیان اینکه سه کشتارگاه در استان البرز وجود دارد ، اظهار داشت: کشتارگاه صنعتی فردیس 75 درصد گوشت مصرفی استان را تامین می کند و 25 درصد دیگر توسط 2 کشتارگاه نیمه صنعتی دراشتهارد و کردان کرج استحصال می شود. وی ادامه داد: نیمه صنعتی بودن دال بر این نیست که گوشت غیربهداشتی باشد بلکه 100 درصد توسط ناظران دامپزشکی و مسئول فنی کنترل و نظارت می شود. توکلی گفت: گوشتی که توسط دامپزشکی کنترل شد و برچسب و مهر دامپزشکی داشته باشد مردم با خیال راحت می توانندآن استفاده کنند.
مدیرکل دامپزشکی استان البرز در خصوص بازدید از کشتارگاه صنعتی فردیس گفت: این کشتارگاه روزانه یک هزار راس دام سبک و 150 راس دام سنگین را ذبح می کند.
توکلی افزود: کشتارگاه فردیس گوشت مصرفی بازار استان البرز و مقداری هم استان تهران را تامین می کند. وی بیان کرد: طی یک ماه گذشته 100 تن گوشت از طریق فرودگاه پیام وارد استان البرز شده است. وی افزود: وقتی ذبح گوشت در کشتارگاه انجام می شود به مدت 24 تا 48 ساعت در پیش سردی درجه حرارت حدود صفر تا چهار درجه با فشار حدود 80 درصد کنترل می شود.
 
کلمات کلیدی گوشت های وارداتی
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com