کم فروشی هم به مشکل گرانی خوراک دام اضافه شد

کم فروشی هم به مشکل گرانی خوراک دام اضافه شد
کم فروشی هم به گرانی خوراک دام و طیور که دو سالی است، قیمت محصولات پروتئینی را افزایش داده و بسیاری تولید کنندگان را ورشکسته کرده اضافه شد.
تولید کنندگان دام و طیور از کم فروشی سهمیه خوراک دام و طیور توسط برخی شرکت‌ها انتقاد کرده و می‌گویند این سهمیه‌ها به جای اینکه به نرخ دولتی به دست مرغدار برسد، در بازار آزاد به چندین برابر قیمت به فروش می‌رسد.
وزارت جهاد کشاورزی نهاده های وارداتی را از طریق سامانه «بازارگاه» به مرغداران و دامداران کشور توزیع می‌کند، این نهاده‌ها طبق سهمیه‌ای که این وزارتخانه تعیین می‌کند از انبار شرکت ها بارگیری و به تولیدکنندگان کشور ارسال می‌شود.
یک مرغدار اصفهانی گفت:«سهمیه ای که باید ارسال می‌شد 27 تن بود، اما زمانی که محموله خوراک دام را دریافت کردم، حدود 24 تن وزن داشت .»

یک مرغدار گفت: این کم فروشی‌هایی که از سوی شرکت‌های متخلف صورت می‌گیرد، از بازار آزاد سر در می‌آورد و در آنجا به قیمت‌ای چند برابر فروخته می‌شود.
وی گفت: قیمت خوراکی که به نرخ دولتی 3300 تومان است در بازار آزاد به قیمت کیلویی 14 هزار تومان یعنی بیش از 4 برابر به فروش می‌رسد.
این تولید کننده گفت: 20 هزار مرغدار در کشور وجود دارد و اگر قرار باشد در هر محموله آنها 2 تن کم فروشی وجود داشته باشد، حدود 40 هزار تن خوراک در بازار آزاد عرضه می‌شود که  400 میلیارد تومان بیش از قیمت دولتی ارزش دارد و به جیب متخلفان می‌رسد.
وی گفت: بسیاری از مرغداران از ترس اینکه در سری بعد این شرکت نهاده به آنها ندهد مشکل را مطرح می‌کنند.
به گزارش فارس، بسیاری از این شرکت‌ها یا در اختیار آقای خاص حوزه واردات نهاده یا تحت نفوذ آن‌ها است، بنابراین یا این کم فروشی‌ها به راحتی انجام می‌شود و آب از آب تکان نمی‌خوره و اگر هم اتفاقی بیفتد، بدون مشکلی حل و فصل می‌شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com