کمبود نقدینگی دامدارن عامل کشتار دام مولد و جولان دلالان

کمبود نقدینگی دامدارن عامل کشتار دام مولد و جولان دلالان
عضو هیئت‌مدیره اتحادیه سرا سری دامداران گفت: کمبود نقدینگی از مشکلات دامداران است، زیرا وقتی قیمت کالا افزایش پیدا می‌کند باعث کمبود نقدینگی برای دامداران و سودجویی برای دلالان می‌شود.

حسین نعمتی، درباره مشکل اصلی دامداران گفت: علوفه دامداران مدتی به علت خشکسالی خیلی گران شد درصورتی‌که افزایش قیمت گوشت و شیر خام خیلی پایین‌تر بوده و این عامل باعث شده قیمت تمام‌شده دام افزایش یابد.

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه سراسری دامداران گفت: دامداران بعد از اتمام نقدینگی شروع به کشتار دام‌های مولد می‌کنند و هم‌اکنون نیز انجام می‌شود و اگر پیشگیری شود همانند بحران‌های گذشته پشت سر گذاشته می‌شود در غیر این صورت به سمت بحران پیش می‌رویم. مابه‌التفاوت نیز برای دامداران زیاد شده و در آینده دچار کمبود دام و کاهش تولید شیر و گوشت خواهیم شد.

 وی افزود: کمبود نقدینگی مشکل دیگر دامداران است، زیرا وقتی قیمت کالا افزایش پیدا می‌کند باعث کمبود نقدینگی برای دامداران و سودجویی برای دلالان می‌شود.
نعمتی درباره وضعیت صادرات دام سنگین گفت: صادرات و واردات دست مردم و دولت را برای تصمیم‌گیری بهتر باز می‌کند زمانی که قیمت شیر و گوشت در جامعه پایین می‌آید یعنی عرضه کالا زیاد شده در این صورت قیمت کالا نیز کاهش پیدا می‌کند.
وی افزود: دولت باید نظارت کند تا صادرات بی‌رویه انجام نشود به نظر بنده اگر هم‌اکنون اجازه صادرات دام را بدهند تا قیمت‌ها هم‌خوانی داشته باشد بهتر از کشتار دام است و باعث ورود ارز به کشور نیز می‌شود.

نعمتی بیان کرد: وزیر جهاد کشاورزی نامه را ارسال کردند که صادرات دام، شیر خشک و کره را آزاد کنند البته باید این صادرات به‌صورتی باشد که از ذخیره‌سازی محصولات با  قیمت‌های پایینتر که قبلاً بوده جلوگیری شود و نظارت صورت گیرد.
عضو هیئت‌مدیره اتحادیه سرا سری دامداران گفت: قیمت گوشت دام زنده در این چند روز افزایش داشته که برای دامداران خوب است و قیمت ۶ هزارو ۴۰۰ تومانی که برای شیر اعلام‌شده در بحث شیر صنعتی کارخانه با قیمت ۵ هزار و ۳۰۰ خریداری می‌ شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com