کمبود علوفه، انگیزه قوی برای فروش گوسفند در عید قربان

کمبود علوفه، انگیزه قوی برای فروش گوسفند در عید قربان
رئیس اتحادیه دامداران چهارمحال و بختیاری گفت: معمولاً قیمت گوسفند نزدیک عید قربان گران‌تر می‌شود و با توجه به وضعیت کمبود نهاده و علوفه و اختلاف قیمت خریداری شده گوشت از دامدار و بازار، دامداران ترجیح می‌دهند دام‌های خود را در این ایام به فروش برسانند.

بهرام دهقانی در شهرکرد با بیان اینکه فروش گوسفند زنده در استان از سه روز گذشته آغاز شده است، گفت: تا روز گذشته گوسفند زنده با قیمت ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و از دیروز با قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
رئیس اتحادیه دامداران چهارمحال و بختیاری افزود: در هر شهرستان کاروانسرایی مخصوص فروش دام زنده وجود دارد که کاروانسرای مرکزی در جاده سورشجان واقع است و افراد می‌توانند گوسفند زنده را از این مراکز تهیه کنند.
وی ادامه داد: معمولاً قیمت گوسفند نزدیک عید قربان گران‌تر می‌شود و با توجه به وضعیت کمبود نهاده و علوفه و همچنین اختلاف قیمت خریداری شده گوشت از دامدار و بازار، دامداران ترجیح می‌دهند دام‌های خود را در این ایام به فروش برسانند.
دهقانی در مورد افزایش قیمت و کاهش میزان خرید مردم بیان کرد: خریداران گوسفندان عید قربان اکثرا حجاج هستند پس تأثیر چندانی در بازار و قدرت خرید مردم ایجاد نمی‌کند البته در این ایام چون گوشت قربانی در میام مردم توزیع می‌شود مراجعه و خرید گوشت از قصابان کمتر می‌شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com