کمبودی در تامین مرغ در ایام ‌پایانی سال وجود ندارد

کمبودی در تامین مرغ در ایام ‌پایانی سال وجود ندارد
وی افزود: از اوایل هفته میزان سهمیه دان به ازای هر قطعه جوجه از ۴ کیلوگرم به ۴ کیلو و ۹۰۹ گرم‌ افزایش یافته و در چندین نوبت هم سامانه بازارگاه، نهاده عرضه کرده که تمامی این عوامل در تعادل قیمت در بازار اثر گذار است.
کمالی سروستانی بیان کرد: طبق برنامه ریزی ستاد تنظیم بازار ۱۳۰‌ میلیون قطعه برای ایام‌پایانی سال جوجه ریزی صورت گرفته که با این وجود جای هیچ گونه نگرانی برای تامین مرغ شب عید نیست.
مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: اگر حواله نهاده در دست مرغدار به ذرت و کنجاله تبدیل شود، بازار به آرامش و تعادل می‌رسد و چنانچه عرضه با تاخیر صورت گیرد، بازار دچار التهاب می‌شود.
وی قیمت هر قطعه جوجه یکروزه را ۳ هزار و ۴۷۷ تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی جوجه یکروزه از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار هم پایین‌تر است.
این مقام مسئول در واکنش به عرضه مرغ با نرخ‌های بالاتر در بازار افزود: در شرایط فعلی، میزان تقاضا به سبب نگرانی خانوار‌ها از آینده بازار بالا رفته که برخی خرده فروشان هم بی انصافی کرده و مرغ را با نرخ بالای ۳۰ هزار تومان عرضه می‌کنند. این امر گرانفروشی و اجحاف در حق مصرف کننده است.
کمالی سروستانی ادامه داد: با نگه داری مرغ تا سن ۴۵ روز در واحد‌های مرغداری به طور متوسط ماهانه ۴۸ هزار تن به تولید گوشت مرغ اضافه می‌شود که با این وجود قیمت مرغ در بازار به تعادل می‌رسد.
این مقام‌مسئول قیمت کنونی هر کیلو ذرت در بازار آزاد را ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۱۱ هزار تومان اعلام کرد و افزود: اگر نهاده در زمان مقرر بدست مرغدار برسد، هیچ گونه نگرانی مبنی بر کمبود عرضه مرغ در بازار نداریم.
مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی در پایان بازار شب عید را آرام توصیف کرد و گفت: بنابر تصمیم‌اخیر وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر افزایش تخصیص دان و نگه داری مرغ تا سن ۴۵ روز در واحد‌های مرغداری، پیش بینی می‌شود که بازار مرغ شب عید نوسانی نداشته باشد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com