کاهش خرید مرغ مازاد مرغداران توسط پشتیبانی

کاهش خرید مرغ مازاد مرغداران توسط پشتیبانی
معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی اموردام با بیان اینکه هرگاه قیمت مرغ در بازار بالا می‌رود به تناسب آن خرید شرکت پشتیبانی امور دام نیز کاهش می‌یابد، گفت: ذخایر مرغ شرکت حدود ۱۱۰ هزارتن است.
عباس والوزی با بیان اینکه به طور طبیعی هرگاه قیمت مرغ در بازار بالا می‌رود به تناسب آن خرید شرکت پشتیبانی امور دام نیز کاهش می‌یابد، اظهارداشت: در حال حاضر روزانه ۶۰۰ تن مرغ از تولیدکنندگان خریداری می‌شود، ضمن اینکه طی روزهای آینده روند خرید نیز روندی کاهشی خواهد بود.
وی، پایین بودن قیمت مرغ در بازار طی هفته‌های اخیر را مورد اشاره قرار داد و گفت: به همین دلیل شرکت پشتیبانی عرضه چندانی انجام نداده و در نتیجه میزان ذخایر ما تغییری نداشته و حدود ۱۱۰ هزار تن است.
والوزی درباره تاریخ انقضای مرغ‌های ذخیره شده اظهارداشت: ما از این نظر با محدودیت زمانی مواجه نیستیم و نزدیکترین تاریخ انقضای این مرغ‌ها حدود ۳ ماه آینده است، ضمن اینکه وقتی تاریخ انقضای آن‌ها نزدیک شود، از این مرغ‌ها برای مصارف صنعتی استفاده می‌شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه حذف مجوز وزارت جهادکشاورزی برای صادرات گوشت مرغ  رغبت صادرکنندگان را در این زمینه افزایش می‌دهد، گفت: هم اکنون صادرات به دلیل بحث آنفلوانزا محدود شده است، همچنین شرکت پشتیبانی امور دام قصد ندارد به عنوان رقیب بخش خصوصی به صادرات مرغ اقدام کند بلکه ما تلاش می‌کنیم راه را برای این بخش هموار کنیم.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com