چراغ سبز برای افزایش قیمت رسمی مرغ

چراغ سبز برای افزایش قیمت رسمی مرغ
نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور از درخواست مرغداران برای افزایش قیمت مرغ و موافقت وزارت جهادکشاورزی با آن خبر داد و گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش می یابد.
حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه افزایش قیمت مصوب مرغ در روز دوشنبه هفته آینده در ستاد تنظیم بازار مطرح می شود،اظهار کرد: همچنین بر اساس این درخواست قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ زنده از مرغداران به 8 هزار و 800 تومان افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت مصوب خرید هر کیلوگرم مرغ زنده از مرغداران 7 هزار و 200 تومان و قیمت فعلی بازار 8 هزار تومان است که زیان یک هزار و 500 تومانی در هر کیلوگرم مرغ را برای آن‌ها به همراه  دارد .
اسدالله نژاد با تاکید براینکه با افزایش قیمت نیز همچنان مرغداران زیان می‌کنند،اظهار کرد: قیمت تمام شده هر کیلوم مرغ برای مرغداران 9 هزار و 400 تا 9 هزار و 500 تومان است و با قیمت جدید نیز مرغداران همچنان 600 تا 700 تومان زیان می کنند.
به گفته وی؛‌ برای تعیین قیمت جدید مرغ نرخ ریز مغذی‌ها با ارز 4200 محاسبه شده است در حالی که این نهاده‌ها با نرخ ارز آزاد به دست مرغداران می‌رسد.
نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور یکی دیگر از مشکلات کنونی مرغداران را مازاد تولید عنوان کرد و گفت: در این شرایط انتظار می‌رود شرکت پشتیبانی امور دام کشور بر وظیفه ذاتی خود عمل و مرغ مازاد را با قیمت منصفانه از بازار جمع کند، ‌اما این شرکت مرغ منجمد شیرینگ‌پک شده را 11 هزار و 500 تومان می‌خرد که 2 هزار و 500 تومان به زیان مرغداران است.
اسدالله نژاد افزود: خرید هر کیلوگرم مرغ منجمد شیرینگ‌پک شده به قیمت 11 هزار و 500 تومان درحالی است که هر کیلوگرم آن برای مرغدار حدود 14 هزار تومان تمام می شود و با مصوبه جدید باید این شرکت مکلف شود که مرغ منجمد را بر همین مبنا و حداقل 14 هزار تومان خرید کند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com