وزن مناسب مرغ چقدر باید باشد؟

وزن مناسب مرغ چقدر باید باشد؟
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: وزن هر کیلو مرغ باید حداقل یک کیلو و 800 و حداکثر 2 کیلو باشد که به سبب سودجویی های صورت گرفته این ارقام رعایت نمی شود.
محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به کنترل  کاهش وزن لاشه اظهار داشت: چند سالی است که رعایت تولید مرغ براساس استانداردهای لازم به مرغداران و کشتارگاه ها اعلام شده اما باید گفت تا زمانیکه مردم از مرغ با وزن متوسط استقبال نکنند این امر تحقق نخواهد یافت.
وی با اشاره به ساز و کار کنترل لاشه افزود: تا به امروز ساز و کار لازم برای کنترل کاهش وزن لاشه مورد استفاده قرار نگرفته و تا زمانی که مردم به دنبال مرغ درشت باشند،کنترل فایده ای ندارد.
یوسفی ادامه داد: وزن هر کیلو مرغ باید حداقل یک کیلو و 800 و حداکثر 2 کیلو باشد که متاسفانه به سبب سودجویی های صورت گرفته و منافع برخی افراد تا کنون این ارقام رعایت نشده است.
گفتنی است مرغ با وزن بالای 2 کیلوگرم حداقل 300 گرم ضایعات و دوریز دارد که بهتر است با فرهنگ سازی مصرف مرغ متوسط از سوی رسانه ملی افراد به این سمت و سو پیش بروند.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: تا به امروزچندین بار این طرح آغاز شده و مجددا بعد از مدتی رها شده که امیدواریم با وعده معاون وزیر جهاد کشاورزی ساز و کارها و سخت گیری های لازم در این خصوص در پایان ماه رمضان به کار گرفته شود.

 
نظرات شما
 •  

  محمد مرغدار گفت : ۹۵/۰۳/۲۵

  آقای محترم لطف نمایید با دولت هماهنگی شود که هر کشتارگاهی که مرغ بالا وزن 2200 گرم کشتار کند در مرحله اول اخطار، مرحله دوم 10 میلیون تومان جریمه و در مرحله سوم صد میلیون تومان جریمه شود. من قول می دهم ظرف سه ماه کشتاری بیش از این وزن انجام نشود و مرغداری ها بتوانند تولید مناسب هر سالی 5 بار را که حداقل مرغ را بیش 4250 تومان که کف سود را داشته باشد بفروش برسانند ولی آیا مردی هست که بخواهد کارها و تولید سرو سامانی یابد یا نه همین وضع برای فسادین اقتصادی بهتر است؟ به شرطی که تا 5 سال هیچ مجوزی صا

  پاسخ...
 •  
  محمد مرغدار گفت : آقای محترم لطف نمایید با دولت هماهنگی شود که هر ک...

  ژوبین گفت : ۹۷/۰۸/۱۳

  بنده هم به شما شما قول میدهم در مرحله اول رشوه کمتر و در مرحله دوم رشوه چرب و چیلی تر از طرف مرغدار گردن کلفت به کارشناسان مربوطه اعطا میگردد. این تسلسل باطل سالهاست که مزمن شده

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com