وزارت جهاد کشاورزی وابستگی به واردات نهاده‌های دامی را کاهش دهد

وزارت جهاد کشاورزی وابستگی به واردات نهاده‌های دامی را کاهش دهد
تصویر:محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی
 نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به شعار سال ۱۴۰۰ باید اقداماتی در زمینه کاهش وابستگی به واردات نهاده‌های دامی داشته باشد و به ظرفیت بخش کشاورزی کشور توجه کند.
محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی  در خصوص واگذاری وظایف واردات نهاده‌های دامی به وزارت جهاد کشاورزی، گفت: یکی از مشکلاتی که در زمینه واردات، توزیع و قیمت گذاری نهاده‌های دامی وجود داشت تداخل وظایف وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بود.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه با پیگیری‌ها و ورود کمیسیون کشاورزی مقرر شد تمامی وظایف حوزه واردات، توزیع و قیمت گذاری نهاده‌های دامی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد، ادامه داد: پاسخگویی تنها یک دستگاه در زمینه واردات نهاده‌های دامی موجب می‌شود تا مجلس شورای اسلامی بتواند نظارت دقیق‌تری بر موضوع داشته باشد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امیدواریم وزارت جهاد کشاورزی با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد بتواند در زمینه واردات و توزیع نهاده‌های دامی عملکرد مناسبی داشته باشد، عنوان کرد: وزارت کشاورزی باید نقشه راهی در زمینه واردات نهاده‌های دامی ترسیم کند تا دامداران در جریان تولید خود با مشکل مواجه نشوند.
عسکری با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی با توجه به شعار سال 1400 باید اقداماتی در زمینه کاهش وابستگی به واردات نهاده‌های دامی داشته باشد و به ظرفیت بخش کشاورزی کشور توجه کند، گفت: به زودی شاهد بر طرف شدن مشکلات حوزه قیمت گذاری و توزیع نهاده‌های دامی خواهیم بود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com