وجود بزرگ‌ترین مرکز پرورش شترمرغ خاورمیانه در ورامین

وجود بزرگ‌ترین مرکز پرورش شترمرغ خاورمیانه در ورامین
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین از وجود بزرگ‌ترین مرکز پرورش شترمرغ خاورمیانه در این شهرستان خبر داد.
محمدحسین تاجیک با اشاره به ویژگی‌های پرورش شترمرغ اظهار داشت: شترمرغ ازجمله حیوانات پربازده محسوب می‌شود که می‌توان از اعضای مختلف بدن آن استفاده کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین با اشاره به تولید بیش از دو هزار قطعه شترمرغ در ورامین ادامه داد: خوشبختانه بزرگ‌ترین مرکز پرورش شترمرغ خاورمیانه در ورامین مستقر است و این می‌تواند نویددهنده آینده‌ای روشن برای شهرستان باشد.
وی ادامه داد: شهرستان ورامین از اقلیمی گرم و خشک برخوردار است و این اقلیم و ویژگی‌های جغرافیایی، محیط مناسبی برای پرورش شترمرغ محسوب می‌شود؛ چراکه اقلیم خشک و وجود مناطق بیابانی و نیمه بیابانی بهترین مکان برای پرورش این حیوان است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین افزود: شترمرغ حیوانی است که تولیدمثل بالا، رشد سریع و عمر طولانی دارد؛ به همین خاطر، می‌تواند مورد توجه سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی قرار گیرد.
تاجیک خاطرنشان کرد: ساخت کشتارگاه شترمرغ در ورامین در دست اجراست که در صورت به نتیجه رسیدن می‌تواند چرخه تولید و عرضه این محصول را در ورامین کامل کند.
وی تأکید کرد: شهرستان ورامین در طول سال‌های اخیر با حضور فعالان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف تولیدی توانسته است به موفقیت‌های بزرگی برسد و به‌عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی و دامپروری مطرح شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین افزود: اگرچه تا چند سال اخیر ورامین با محصولات سنتی آن شناخته می‌شد؛ اما امروز این شهرستان در پرورش و تولید محصولاتی نظیر جوجه و جوجه اردک، شترمرغ، پسته و زعفران نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ به‌طوری‌که هم‌اکنون ورامین در تولید جوجه اردک و شترمرغ به‌عنوان یک قطب در کشور محسوب می‌شود.
 
نظرات شما
 •  

  علیرضا سعادت گفت : ۹۶/۰۷/۲۱

  سلام وقت بخیر برای نخستین بار مطالعه نمود و مطالب گویا بود با توجه به اینکه در خراسان قصد راه اندازی پرورش شتر مرغ دارم بیشتر راهنمایی فرمایید

  پاسخ...
 •  

  صدیقه بختیاری گفت : ۹۶/۰۹/۲۰

  سلام متشکرم بابت مطالبتون من تخم نطفه دار یا جوجه ی شتر مرغ می خوام شما فروش دارید///؟

  پاسخ...
 •  

  Mojtaba گفت : ۹۶/۱۲/۲۷

  سلام اگر بخایم در آنجا سرمایه گذاری کنیم حداقل سرمایه چقدر هاست و چطوری میشه با آنها تماس گرفت ؟؟

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com