واردات دام زنده به جایی نرسید،کاهش ۵ هزار تومانی نرخ گوشت در بازار

واردات دام زنده به جایی نرسید،کاهش ۵ هزار تومانی نرخ گوشت در بازار
رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده گفت:اگرچه قرار بود در هفته های اخیر نخستین محموله های دام زنده وارد کشور شود، اما به دلیل وجود برخی مشکلات ،در کشتارگاه های مبادی مرزی به صورت لاشه درآمدند.
منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت واردات دام زنده اظهار کرد: اگرچه قرار بود در هفته های اخیر نخستین محموله های دام زنده که حدود 6 هزار راس بود،وارد کشور شود اما به دلیل وجود برخی مشکلات ،در کشتارگاه های مبادی مرزی این دام ها به صورت لاشه درآمدند.
به گفته وی توزیع گسترده و ثبات قیمت گوشت های وارداتی تا حدودی بر کاهش قیمت گوشت داخلی و تنظیم بازار اثر گذار بود.
پوریان ادامه داد: پیش از این گوشت وارداتی در مراکز بسته بندی و فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شد که بااصلاح شبکه توزیع، به تازگی گوشت گرم در قصابی ها نیز عرضه می شود.
رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده با اشاره به اینکه هر کیلو دام زنده با نرخ 16 تا 17 هزار تومان در بازار توزیع می شود،بیان کرد: همچنین هر کیلو شقه گوسفندی داخلی در بخش خرده فروشی 43 هزار تومان عرضه می شود که به نسبت هفته های اخیر 4 تا 5 هزار تومان کاهش یافته است.
وی از واردات روزانه 150 تن لاشه گرم خبر داد و گفت: با توجه به واردات مناسب در تمامی سطوح و کاهش قیمت گوشت در بازار انتظار می رود که صادرات دام مجددا آزاد شود تا پرواربندها بتوانند دام های سنگین خود را به بازارهای هدف صادر کنند.
وی در پایان تصریح کرد: با وجود آنکه بخش پرواربندی سنگین متاثر از واردات است ، ممنوعیت صادرات دام در هفته های اخیر آسیب جدی به این بخش وارد کرده است.
 
نظرات شما
 •  

  محمدخالقی گفت : ۹۷/۰۴/۰۵

  باسلام واحترام
  تا زمانیکه انحصار در این زمینه موجود میباشد، امکان واردات دام زنده وذبح آن فراهمی نمی باشد.
  ازیک طرف الزامات غیرکارشناسی سازمان دامپزشکی در واردات ازمبادی خاص و سپس ذبح درکشتارگاه های خاص، و از طرفی هم ناز و ادا درآوردن این کشتارگاه های خاص، مانع از انجام واردات دام زنده بمنظور ذبح وتوزیع گوشت آن در زنجیره مصرف گردیده است.

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com