هویت گذاری دام گامی برای کوتاه کردن دست دلال های نهاده های دامی

هویت گذاری دام گامی برای کوتاه کردن دست دلال های نهاده های دامی
خراسان شمالی رئیس اتحادیه گاوداران بجنورد گفت: هویت گذاری دام طرحی است که کمک خیلی زیادی برای کوتاه کردن دست دلال های نهاده های دامی می کند.
حسینعلی حصاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه طرح هویت گذاری دام چند ماهی است که در استان به مرحله اجرا درآمده است، اظهارکرد: تاکنون ۹۰ درصد از هویت گذاری دام های شهرستان بجنورد انجام شده است.
وی افزود: در گذشته سهمیه اختصاصی نهاده های دامی به دامداران بر اساس دفترچه های دامپزشکی و ... بوده است که این امر موجب می شد تا قسمتی از نهاده های دامی اختصاص یافته به دامدار و بخشی نیز به افرادی که در گذشته دامدار بوده اند و هم اکنون دامدار نیستند، اختصاص یابد.
حصاری ادامه داد: و همین امر نیز موجب می شد تا مقداری از نهاده های دامی سر از بازار آزاد در بیاورد.
وی اظهارکرد: اما با اجرای طرح هویت گذاری دام ها، تمامی اطلاعات دامدار و دام در سامانه ثبت شده و نهاده اختصاص یافته فقط بر اساس اطلاعات این سامانه است.
این مقام مسئول تصریح کرد: متاسفانه میان نهاده دولتی و آزاد اختلاف حدود دو هزار تومانی وجود دارد که علت اصلی آن حضور سودجویان است.
وی خاطرنشان کرد: هرچند نهاده دولتی اختصاص یافته کفاف یک دامدار را نمی دهد اما این طرح موجب می شود تا دست دلال ها کوتاه و مقدار اختصاصی افزایش یابد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com