هزینه دامداران 50 درصد بالاتر از درآمد حاصله آنهاست

هزینه دامداران 50 درصد بالاتر از درآمد حاصله آنهاست
نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین، نیر در مجلس شورای اسلامی گفت: دامداران در زمینه فروش محصولات دامی همواره در ضرر هستند و این بدین معناست که هزینه های آنها 50 درصد بالاتر از درآمد حاصله آنهاست.

صدیف بدری با اشاره به تجارت سنگین دام و طیور در کشور بیان داشت: هزینه تمام شده پرورش دام در کشور زیاد است.وی افزود: به واقع دامداران در زمینه  فروش محصولات دامی همواره در ضرر هستند و این بدین معناست که هزینه های آنها 50 درصد بالاتر از درآمد حاصله آنهاست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه شرایط فعلی به تولید دام کشور آسیب می زند، بیان کرد: از این رو دامداران کشور به دلیل ناتوانی در هزینه های نگه داری دام، اقدام به فروش دام مولد می کنند.

بدری تاکید کرد: در حال حاضر بسیاری از دام ها در کشتارگاه ها ،دام های مولد هستند. بنابراین به دلیل اینکه قیمت محصولات دامی پایین است ،دامدار ضرر کرده و نهایتا اقدام به فروش دام خود می کند.

این نماینده مجلس با اشاره به افزایش قیمت دام اظهارکرد: از این رو مردم هم توان خرید لازم را ندارند و به نوعی سرانه مصرف دام پایین آمده است.
بدری با بیان اینکه در شرایط فعلی نیاز به صادرات دام داریم بیان کرد: دولت باید در این بخش مدیریت لازم را اعمال کند تا اگر کسی دامی دارد بتواند به صورت مناسبی به صادرات آن اقدام کند.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین، نیر در مجلس بیان کرد: دولت یا باید مجوز صادارت در بخش دام را صادر کند و یا اینکه با قیمت مناسبی دام را خریداری کند.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com