هر کیلوگرم گوشت لاشه شتر مرغ، ۸۹ هزار تومان

هر کیلوگرم گوشت لاشه شتر مرغ، ۸۹ هزار تومان
رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی پرورش شتر مرغ سراسر کشور با بیان اینکه شترمرغ نسبت به فعالیت‌های دامپروری دیگر کمترین تاثیر را از شیوع ویروس کرونا گرفت، اظهار کرد: هر کیلوگرم شترمرغ زنده ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان و هر کیلوگرم گوشت لاشه آن تا ۸۹ هزار تومان از تولید کننده خریداری می‌شود.
پرویز نیامنش با بیان اینکه 600 واحد پرورش شتر مرغ فعال در کشور داریم، افزود: از این 600 واحد 200 واحد بدون مجوز در حال فعالیت هستند که ما در حال انجام مراحل اداری آن برای دریافت مجوز برای آن‌ها هستیم.
وی ادامه داد: زمینه اصلی فعالیت این واحدها مولد و پرواربندی برای تولید جوجه و گوشت است.
به گفته نیامنش؛ شترمرغ یکی از پرنده‌های پرورشی است که امکان فروش تمام اعضای آن برای تولیدکننده جهت کسب درآمد وجود دارد.
وی تصریح کرد: علاوه بر کسب درآمد مناسب از تولیدات این پرنده، نوسانات قیمت در آن کم است.
نیامنش با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر قابل توجه آن بر تولید سایر منابع پروتئینی، افزود: با شیوع ویروس کرونا تولید و بازار منابع پروتئینی مانند گوشت قرمز و مرغ دچار نوسانات شدید شد، اما شترمرغ کمتر تحت تاثیر قرار گرفت.
وی قمیت خرید هر کیلوگرم شترمرغ زنده از تولیدکننده را 43 تا 45 هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر کیلوگرم گوشت لاشه شتر مرغ تا 89 تومان و هر کیلوگرم فیله بدون استخوان و ران آن 120 تا 130 هزار تومان از تولید کننده خریداری می‌شود.
نیامنش یادآور شد: به جز استان خوزستان که در تمام سال امکان پرورش شتر مرغ دارد، در سایر استان‌ها دوره پرورش این پرنده از بهمن ماه آغاز و تا نیمه مهرماه ادامه دارد، به همین دلیل بیشترین عرضه محصولات شترمرغ در مردادماه انجام می‌شود و قیمت‌ها معمولا در این بازه زمانی اندکی افت می‌کند.
وی پرورش شترمرغ با توجه به شرایط بازار آن را یکی از به صرفه‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در حوزه دامپروری دانست به شرط آنکه سرمایه گذار مالک زمین باشد.
نیامنش زمین مورد نیاز برای پرورش شترمرغ را از نوع درجه 4 غیر قابل کشت عنوان کرد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com