نوسان نرخ دلار بر خروج غیرقانونی دام از کشور دامن زد

نوسان نرخ دلار بر خروج غیرقانونی دام از کشور دامن زد
ملکی گفت:نوسان نرخ دلار، انگیزه صادرکنندگان برای خروج دام از کشور را افزایش داده است که بر تلاطم بازار گوشت بی تاثیر نیست.
علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، درباره آخرین تحولات بازار گوشت گوسفندی اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۸۰ تا ۸۳ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود، هر چند برخی مغازه داران به دلیل کسادی بازار و افت تقاضا با نرخ‌های کمتری به فروش می‌رسانند.
وی با اشاره به اینکه قیمت دام زنده در بازار کاهش چشمگیری نداشته است، افزود: در حال حاضر هر کیلو دام زنده با نرخ ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان در شهرستان‌ها و ۳۹ تا ۴۰ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود، ضمن آنکه با افزایش قیمت دلار، بازار دام زنده داغ شده است.
ملکی از آغاز قاچاق دام زنده از مناطق غرب کشور خبر داد و گفت: نوسان نرخ دلار، انگیزه صادرکنندگان برای خروج دام از مرز‌های کشور را افزایش داده است که استمرار این روند بر تلاطم بازار گوشت بی تاثیر نیست.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: اگرچه برخی افراد اظهاراتی مبنی بر انباشت دام در واحد‌های دامداری را مطرح می‌کنند، اما میزان آن به حدی نیست که وزارت جهاد کشاورزی را برای در یافت مجوز تحت فشار قرار داده اند.

بارندگی های اخیر، تردد دام زنده را با اختلالاتی روبرو کرد
به گفته وی، با وجود بارندگی‌های اخیر، حمل و نقل کامیون‌ها با مشکلاتی روبرو شده است که این امر بر نوسان قیمت در بازار بی تاثیر نیست.
این مقام مسئول با انتقاد از مباحث مطرح شده پیرامون صادرات مازاد دام به بازار‌های هدف بیان کرد: با وجود آنکه زمان زیادی تا عید باقی نمانده است، از این رو صادرات دام تنها بر التهاب بازار دامن می‌زند چرا که بنابر اطلاعات رسیده به ما، دام از استان‌های کرمانشاه، بانه و پیرانشهر در حال قاچاق است چرا که قاچاقچیان با خروج غیرقانونی دام از مرز‌های کشور به عراق، سود بالایی را به جیب می‌زنند.
وی در پایان تصریح کرد: اگرچه قیمت هر کیلو شقه گوسفندی نسبت به ۲ ماه اخیر حدود ۱۵ هزار تومان افت داشته است، اما با استمرار خروج غیر قانونی دام از مرز‌های کشور نمی‌توان پیش بینی دقیقی راجع به وضعیت بازار داشت.
 
نظرات شما
 •  

  آرش گفت : ۹۸/۰۹/۱۸

  این آقا دقیقا چه مسئولیتی داره هر از چند گاه حرفای بی ربط میزنه من خودم دامدارم بره هم پروار کردم نه قصاب از ما میخره نه دلال به قدری گوسفند تودامداریهای کشور انباشت شده که کفاف یکسال رو میده ولی مثل اینکه این آقا با وارداتچیهای رانتخوار هم پیالست که به جای حمایت از تولید و صادرات از رانت خواری حمایت میکنه و به دروغ میگه دام قاچاق میشه

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com