نهاده‌های دامی به مرحله اشباع رسیده است

نهاده‌های دامی به مرحله اشباع رسیده است
رضایی با تاکید بر لزوم ایجاد ثبت احوال دام‌های کشور، گفت: علیرغم تمام تنگنا‌ها اکنون نهاده‌های دامی به مرحله فوق اشباع رسیده است.
مرتضی رضایی در همایش هویت گذاری دام اظهارداشت: هویت گذاری دام مهمترین کار معاونت در این چند سال اخیر بوده که بسیار ارزشمند است و اهمیت بالایی دارد. در شان صنعت دام و طیور کشور نیست که اطلاعات دامی ما ضعیف باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم تعیین هویت و ایجاد یک ثبت احوال برای دام‌های کشور گفت: آمار تعداد دام هنوز متغیر است و با هویت گذاری می‌توان آن را تعیین و به درستی سرشماری کرد و راحت‌تر می‌توان برای آن برنامه‌ریزی کرد، این برنامه‌ریزی هم برای مردم و هم برای تولیدکنندگان سودمند است.
رضایی در ادامه در رابطه با واردات نهاده‌های دامی خاطرنشان کرد: وضع تولیدات امسال و سال گذشته علیرغم تمام تنگنا‌ها خوب بوده و نهاده‌های دامی به مرحله فوق اشباع رسیده است به همین دلیل ما به تمام استان‌ها نامه زده‌ایم که مرغداران و دامداران این نهاده‌ها را به انبار‌های خود ببرند و نگهداری کنند. باید نهاده‌ها جذب شود در غیر این صورت واردکننده متضرر می‌شود و با تأخیر نهاده جدید را وارد می‌کند.
وی افزود: در انبار‌ها سه و نیم میلیون تن نهاده دامی وجود دارد که این عدد ارزشمندی است. با وجود سخت‌تر شدن تحریم‌ها تامین با شرایط ایده آلی در حال انجام است و دامداران را باید وارد عرصه کنیم.
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم رسیدگی وزارت صنعت، معدن و تجارت به موضوع افزایش قیمت سبوس گندم تاکید کرد و افزود: این افزایش قیمت بر قیمت تمام شده تمام محصولات دام و طیور تاثیرگذار خواهد بود و ما خواستار رسیدگی به این مسئله توسط وزارت صمت هستیم.
رضایی در رابطه با انتقال وظایف بازرگانی به وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: واردکنندگان برای ثبت سفارش باید به ستاد تنظیم بازار که تحت نظارت و سرپرستی وزارت صمت است، رجوع کنند تا ذرت و نهاده‌ها را در آنجا ثبت سفارش کنند. به صورت دقیق و روزانه باید بازار رصد شود.
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: وظیفه ما به عنوان معاونت تولید این است که تولید به اندازه کافی وجود داشته باشد و باید حساسیت خود را بر بازار و قیمت داشته باشیم. اگر تولیدات تولید کننده کاهش پیدا کند یا قیمت شیر غیر اقتصادی شود، آن زمان همه نگاه‌ها به سمت جهاد کشاورزی بازمی‌گردد، تولیدکننده ضربه خواهد خورد و در ادامه آن مصرف‌کننده متضرر می‌شود و بازار دچار نوسان خواهد شد بنابراین ما باید وظایف خود را بی کم و کاست ادامه دهیم.
 
نظرات شما
 •  

  مرغدار گفت : ۹۸/۰۵/۲۷

  سلام در تاریخ 98/03/11 بابت 32 تن ذرت برزیلی به قیمت هر کیلو1350 تومان به حساب شرکت عمده وارد کننده پول واریز کردیم تا تاریخ 98/05/27 موفق به دریافت ذرت نشدیم چگونه ممکن است انباره ها پر باشد انوقت اینقدر ذرت با تاخیر ارسال کنند

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com