نهاده‌های دام و طیور به اندازه کافی موجود است

نهاده‌های دام و طیور به اندازه کافی موجود است
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: نهاده‌های دام و طیور به اندازه کافی تامین شده است و تولیدکنندگان موظفند محصول خود را با قیمت مصوب عرضه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، جلسه بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان درخصوص تامین نهاده‌ها در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد. در این جلسه جزئیات مشکلات تولیدکنندگان درخصوص تامین نهاده‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، انواع نهاده‌های مورد نیاز صنعت دام و طیور که با ارز دولتی تامین شده به اندازه کافی در کشور وجود دارد و برنامه‌ریزی برای تامین و توزیع نهاده‌ها تا پایان سال در دست اقدام است.
نهاده‌های دام و طیور که با ارز دولتی وارد کشور شده بین تولیدکنندگان توزیع می‌شود و تولیدکنندگان موظفند محصول خود را با قیمت مصوب عرضه کنند.
 جلسه بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان درخصوص تامین نهاده‌ها با حضور معاونین توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی و تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی،مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور و مدیران اتحادیه‌ها و تشکل‌های مرتبط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
گفتنی است، بهانه اصلی گران شدن گوشت، تاخیر در پرداخت پول واردات نهاده‌های دامی بود. اگرچه در سال‌های قبل هم که مشکل پرداخت وجود نداشت، بارها بازار مرغ و گوشت به دلیل ناهماهنگی دستگاه‌های مسئول یا وجود نگاه سوداگرانه در دولت‌ها، دچار التهاب و گرانی می‌شد. مشکل اینجاست که برخی افراد در دولت فعلی، ادعای توسعه یافته بودن دارند اما به دنبال سوداگری از کالاهای اساسی هستند، امری که در آزادترین اقتصادهای جهان هم وجود
ندارد.  سوداگری از کالاهای اساسی، یکی از عقب افتاده‌ترین روش‌های اقتصادی است که در دولت فعلی طرفداران بسیاری دارد.
 
نظرات شما
 •  

  محمد گفت : ۹۸/۰۲/۰۲

  سلام :درتاریخ97/11/14 بابت 15 تن سویا به یک شرکت وارد کننده عمده سویا با قیمت مصوب پول نقد از طریق شرکت تعاونی منطقه خود واریزتا تاریخ98/2/2که مرغ ما 50 روزه شده موفق به دریافت آن نشدیم سویا را کیلوئی 5هزار تومان خریدیم این نهاده ها با قیمت مصوب کجاست که به دست مرغدار نمی رسد

  پاسخ...
 •  

  محمدخالقی گفت : ۹۸/۰۲/۰۲

  باسلام واحترام
  مناسب است سطور آخر این گزارش بشرح ذیل:
  "مشکل اینجاست که برخی افراد در دولت فعلی، ادعای توسعه یافته بودن دارند اما به دنبال سوداگری از کالاهای اساسی هستند، امری که در آزادترین اقتصادهای جهان هم وجود
  ندارد. سوداگری از کالاهای اساسی، یکی از عقب افتاده‌ترین روش‌های اقتصادی است که در دولت فعلی طرفداران بسیاری دارد." را در خود وزارت جهاد وبالاخص در شرکت پشتیبانی امور دام که تامین کننده نهاده های دامی وگوشت میباشد را مداقه ومورد جستجو و رسیدگی قرار داد که درحال حاضر به یک معضل درکشور تبدیل شده است.

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com