نرخ دلار، مبنای اصلی قیمت نهاده‌های دامی است

نرخ دلار، مبنای اصلی قیمت نهاده‌های دامی است
یک مقام مسئول گفت: اگرچه مرغداران نسبت به افزایش نرخ نهاده‌های دامی معترض هستند، اما نرخ دلار مبنای اصلی قیمت ها است.
محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، از کاهش 200 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 5 هزار و 500، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن 6 هزار و 800 تومان، غرفه‌های میادین میوه و تره بار 7 هزار و 290 و خرده فروشی های سطح شهر 7 هزار و 500 تا 8 هزار تومان است.
وی ازدیاد عرضه مرغ و کاهش قدرت خرید خانوار را دلیل اصلی روند نزولی قیمت اعلام کرد.
یوسفی نرخ مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به وضعیت کنونی تقاضا و خالی شدن جیب مردم در دهه سوم فروردین پیش بینی می شود که نرخ مرغ بازهم در بازار کاهش یاید.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از افزایش 100 تومانی نرخ ذرت نسبت به روز گذشته خبر داد و افزود: هم اکنون نرخ هر کیلو ذرت در بنادر جنوبی هزار و 100، بنادر شمالی هزار و 150 و تحویل به مرغدار هزار و 250 تومان است، همچنین نرخ تحویل هر کیلو کنجاله سویا 2 هزار و 400 تومان است در حالیکه هفته گذشته نرخ آن 2 هزار و 150 تومان بود.
یوسفی ادامه داد: اگرچه مرغداران نسبت به افزایش نرخ نهاده های دامی معترض هستند، اما نرخ دلار مبنای اصلی قیمت هاست.
وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 6 هزار و 500 و حداقل مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده در غرفه های میادین میوه و تره بار 8 هزار و 500 تومان اعلام کرد.
به گفته یوسفی با توجه به افزایش روزانه نرخ نهاده های دامی، مرغداران جرات جوجه ریزی را ندارند؛ ضمن آنکه از تولیدکنندگان تقاضا داریم برای جلوگیری از زیان انباشته تولید خود را مدیریت کنند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com