نامه دامداران به دفتر رهبر انقلاب

نامه دامداران به دفتر رهبر انقلاب
به گزارش خبر گزاری مهر:
دامداران در نامه‌ای به دفتر رهبر انقلاب با اشاره به اینکه قیمت تمام شده تولید شیر خام حدود ۸,۵۰۰ تومان است، از خرید این محصول با نرخ مصوب دولتی ۴,۵۰۰ تومان گلایه کردند.
اتحادیه سراسری دامداران ایران در نامه‌ای به دفتر رهبر انقلاب با اشاره به اینکه قیمت تمام شده تولید شیرخام حدود ۸,۵۰۰ تومان است، از خرید این محصول با نرخ مصوب دولتی ۴,۵۰۰ تومان گلایه کرد.
به استحضار می‌رساند اتحادیه مرکزی تعاونی کشاورزی دامداران ایران تنها تشکل خصوصی در زمینه تولید شیر و گوشت کشور و نماینده یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار دامدار است که در واقع در حدود ۱۲۰۰ شرکت تعاونی شهرستانی فعالیت می‌کنند و توسط ۳۳ اتحادیه استانی زیرمجموعه اتحادیه مرکزی هستند.
چند سال است که قیمت تمام شده تولید شیر با روش علمی با لحاظ قیمت نهاده‌های دامی، هزینه‌های کارگری، استهلاک سرمایه و هزینه‌های آب، برق و انرژی محاسبه و به دولت تقدیم می‌شود ولی متأسفانه در حال حاضر قیمت اجباری خرید این تولید ارزشمند ۴,۵۰۰ تومان و قیمت تمام شده ۸,۵۰۰ تومان است.
اکنون که با مشکلات بسیار زیاد و عدیده اقتصادی به خصوص تأمین نهاده‌ها از جمله یونجه، کاه و سیلوی علوفه‌ای با قیمت ۳ برابری و خشکسالی مواجه هستیم، لذا با لحاظ ضرر و زیان فراوان تمامی اعضا دامداران اتحادیه سوال شرعی ما از دفتر مقام معظم‌له این است که با لحاظ حکم شرعی معاملات و عقود اسلامی «معاملات حرام: تقلب و غش در معامله و همچنین تدلیس و کمک به ظالم در ظلمش، حرام و روشن است که علت ممنوع بودن این نوع معاملات، صرفاً مسائل اخلاقی است که در اولی و دومی مراعات خریدار و فریب ندادن او و در سومی کمک نکردن به ظلم است» آیا خرید شیر تولیدی با قیمت تمام شده حدود ۸,۵۰۰ تومان با قیمت مصوب دولتی ۴,۵۰۰ تومان جایز و حلال است؟
 
نظرات شما
 •  

  سیاوش گفت : ۰۰/۰۴/۱۵

  اردیبهشت سال ۱۳۹۸دلار۴۰۰۰تومان جو۱۰۰۰تومان بره ماده کیلویی ۱۳۰هزارتومان
  فعلا جو ۷۰۰۰ تومان دلار ۲۶هزارتومان قیمت گوشت بره ۴۵هزارتومان نسبت به قیمت علوفه گوشت بره رامحاسبه فرمایید

  پاسخ...
 •  

  مهدی گفت : ۰۰/۰۴/۱۸

  این‌یک‌مسله‌ساده‌هست.به‌بچه‌کوچیکم‌بگی‌میفهمه.چرامسولین‌نمیفهمن.خرج‌ودخل‌نمیخونه.خرج‌‌دام‌زیاده.قیمت‌پاین.حداقل‌کاری‌که‌دولت‌باید‌انجام‌بده‌اینه‌که‌به‌دامدارا‌حواله‌ویارانه‌خرید‌کنسانتره‌ویونجه‌روبده.یاقیمت‌روببره‌بالا.tnkuo

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com