می توانیم ماهانه 10 هزار تن مرغ صادر کنیم

می توانیم ماهانه 10 هزار تن مرغ صادر کنیم
گرچه تا انتهای هفته قبل صادرات مرغ ممنوع بود اما بالاخره مخالفت و انتقاد مسئولان وزارت جهاد کشاورزی موجب شد سرانجام از ابتدای هفته جاری این ممنوعیت لغو شود. درهمین خصوص معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی معتقد است، جلوگیری از صادرات مرغ به خاطر تولید مازاد در داخل کشور، دلیلی ندارد و حتی ممکن است به بازارهای صادراتی مان آسیب بزند. علی اکبر مهرفرد هفته گذشته در گفت و گو با خراسان از رایزنی برای صدور مجوز صادرات مرغ البته مشروط به پرداخت عوارض توسط صادرکننده در کمیسیون های دولت خبر داد که جزئیات آن را می خوانید:
آقای وزیر در سخنانشان در جمع فعالان اتاق بازرگانی با جلوگیری از صادرات گوشت مرغ مخالفت کردند، دلیل این مخالفت چیست؟
- همان طور که آقای وزیر فرمودند، ظرفیت تولید سه میلیون تن مرغ را در کشور داریم در حالی که مصرفمان حدود دو میلیون تن است و ما به راحتی می توانیم در هر ماه حدود 10 هزارتن مرغ صادر کنیم بدون این که لطمه ای به تولید داخلی وارد شود. بنابراین وقتی که یک بازار صادراتی را توانستیم در کشورهای دیگر ایجاد کنیم و داخل هم به میزان کافی امکان تولید را داریم، دلیلی ندارد که جلوی صادرات را بگیریم. حالا ممکن است بگویید که برای نهاده های تولید مرغ از ارز 4200 تومانی استفاده می کنند که برای این موضوع هم راهکارهایی پیش بینی کرده ایم و امیدواریم برای آن تصمیم مناسبی بگیریم.
برای این موضوع چه فکری کرده اید، یعنی چه راهکاری برای استفاده از ارز در نظر گرفته اید؟
-اصولا در کالاهای مختلف، شرایط متفاوت است ولی برای آن هایی که از ارز با نرخ رسمی بانکی استفاده می کنند، سعی می شود که متناسب با میزان استفاده شان عوارضی وضع شود که با پرداخت این عوارض آن کالا را صادرکنند
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com