مصوبه ستاد تنظیم بازار 2 هزار میلیارد تومان به مرغداران خسارت زد

مصوبه ستاد تنظیم بازار 2 هزار میلیارد تومان به مرغداران خسارت زد
تصویر:ارسلان قاسمی - رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: مصوبه ستاد تنظیم بازار به صنعت مرغداری 2 هزار میلیارد تومان خسارت زد و کسی پاسخگو نیست.
ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون امروز در نشست مشترک با معاون پیشگیری از جرم قوه قضائیه در محل اتاق تعاون گفت: یکی از مشکلات عمده ما این است که تصمیمات دولت که بر بخش غیردولتی و تعاونی اثر می‌گذارد، دولت به هیچ وجه زیر بار آثار تصمیمات خود نمی‌رود.
وی گفت: ستاد تنظیم بازار مصوبه‌ای دارد که به صنعت مرغداری 2 هزار میلیارد تومان خسارت زده و کسی پاسخگو نیست، آیا دولت در آثار تصمیمات خود بر فعالان بخش اقتصادی پاسخگو است؟

وی گفت: بسیاری از دستورالعمل‌هایی که به نفع بخش خصوصی است در بخش تعاون اجرا نمی‌شود و ما می‌خواهیم دولت از فعالیت‌های تصدی‌گری کنار بکشد، به عنوان مثال در مورد عدم اجرای بخشنامه‌ها و قوانین  بند «ج» ماده 25 قانون برنامه پنجم توسعه اجرا نشده و زمان اجرای این برنامه هم به پایان رسیده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون همچنین با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی گفت:‌گاهی بانک‌ها برای فعالان بخش خصوصی به خاطر بدهی ممنوعیت خروج ضامنان بانکی را انجام می‌دهند و گاهی سیستم بانکی به ثبت اسناد نامه می‌نویسد و فعال بخش خصوصی را ممنوع‌المعامله می‌کند.

همچنین بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون در این باره گفت: ‌صادرات کشاورزی هر سال به 2 میلیارد دلار هم می رسید،‌ 70 درصد تولید و صادرات کشاورزی توسط تعاونیها صورت می‌گیرد، اما امسال با پیدایش کرونا که مصادف با سال نو چینی‌ها بود، پسته ایرانی که 70 درصد به چین صادر می‌شد،‌ روی دست مانده و پسته صادراتی از کیلویی 9 دلار به 5 تا 6 دلار کاهش یافته است. اکنون حدود 150 تا 200 هزارتن پسته صادراتی ایران روی دست صادر کنندگان مانده است.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com