مصوبه ستاد تنظیم بازار 2 هزار میلیارد تومان به مرغداران خسارت زد

مصوبه ستاد تنظیم بازار 2 هزار میلیارد تومان به مرغداران خسارت زد
تصویر:ارسلان قاسمی - رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: مصوبه ستاد تنظیم بازار به صنعت مرغداری 2 هزار میلیارد تومان خسارت زد و کسی پاسخگو نیست.
ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون امروز در نشست مشترک با معاون پیشگیری از جرم قوه قضائیه در محل اتاق تعاون گفت: یکی از مشکلات عمده ما این است که تصمیمات دولت که بر بخش غیردولتی و تعاونی اثر می‌گذارد، دولت به هیچ وجه زیر بار آثار تصمیمات خود نمی‌رود.
وی گفت: ستاد تنظیم بازار مصوبه‌ای دارد که به صنعت مرغداری 2 هزار میلیارد تومان خسارت زده و کسی پاسخگو نیست، آیا دولت در آثار تصمیمات خود بر فعالان بخش اقتصادی پاسخگو است؟

وی گفت: بسیاری از دستورالعمل‌هایی که به نفع بخش خصوصی است در بخش تعاون اجرا نمی‌شود و ما می‌خواهیم دولت از فعالیت‌های تصدی‌گری کنار بکشد، به عنوان مثال در مورد عدم اجرای بخشنامه‌ها و قوانین  بند «ج» ماده 25 قانون برنامه پنجم توسعه اجرا نشده و زمان اجرای این برنامه هم به پایان رسیده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون همچنین با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی گفت:‌گاهی بانک‌ها برای فعالان بخش خصوصی به خاطر بدهی ممنوعیت خروج ضامنان بانکی را انجام می‌دهند و گاهی سیستم بانکی به ثبت اسناد نامه می‌نویسد و فعال بخش خصوصی را ممنوع‌المعامله می‌کند.

همچنین بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون در این باره گفت: ‌صادرات کشاورزی هر سال به 2 میلیارد دلار هم می رسید،‌ 70 درصد تولید و صادرات کشاورزی توسط تعاونیها صورت می‌گیرد، اما امسال با پیدایش کرونا که مصادف با سال نو چینی‌ها بود، پسته ایرانی که 70 درصد به چین صادر می‌شد،‌ روی دست مانده و پسته صادراتی از کیلویی 9 دلار به 5 تا 6 دلار کاهش یافته است. اکنون حدود 150 تا 200 هزارتن پسته صادراتی ایران روی دست صادر کنندگان مانده است.
 
نظرات شما
 •  

  سامی گفت : ۹۹/۰۳/۱۱

  واقعا متاسفم فقط حرفتون‌ همینه خب یه کاری انجام بدید که مرغدار ضرر نکنه با قیمت در حال حاضر دان مرغ زنده زیر ده هزار فقط ضرر هس مرغداری که با یک دوره ششصدو‌ پنجاه میلیون ضرر کرده ورشکست‌ میشه نابود کردید مرغدارها‌ رو با این کارهاتون

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com