مشکل بازارگاه با دامداری ها چیست؟

مشکل بازارگاه با دامداری ها چیست؟
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: گستردگی و صنعتی نبودن ۱۰۰ درصد دامداری‌های کشور ارائه نهاده از طریق سامانه بازارگاه به این تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده است، در حال حاضر آمار دامداری‌های شیری اخذ شده و مقرر شده زمینه بارگذاری اطلاعات در سامانه بازارگاه در آینده نزدیک برای آنها فراهم شود.
مجید آذر اظهار کرد: ظرفیت تولید گوشت قرمز در این استان ۸۰ هزار تن بوده و استان در زمینه تولید این محصول رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است، عمده تولید گوشت قرمز استان مرکزی در واحدهای نیمه صنعتی و سنتی انجام می‌شود.
وی افزود: تامین نهاده مورد نیاز دامداران و مرغداران مهمترین مشکل دولت و وزارت جهاد کشاورزی بوده و تامین نهاده از جمله مهم‌ترین عوامل تولید دام و طیور در کشور به شمار می رود، سال گذشته چهار و نیم میلیارد ریال از سوی دولت برای ورود ۱۵ میلیون تن نهاده‌ مورد نیاز دامداران و مرغداران اختصاص یافت که وجود تحریم‌ها و مشکلات تخصیص ارز و انتقال پول موانعی را در تامین نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران کشور به وجود آورد. البته در سه ماه اخیر مشکلات واردات نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران و توزیع این محصولات در کشور کاهش یافته‌ است.
آذر بیان کرد: سامانه بازارگاه جهت ساماندهی و رسیدن نهاده به دست مصرف کنندگان در کشور طراحی شده و اکنون بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان برای تامین نهاده‌ها برطرف شده‌ است، تولیدکنندگان تخم مرغ از ابتدای مهر ماه و تولیدکنندگان گوشت مرغ از ابتدای آبان‌ماه از طریق این سامانه بدون واسطه نهاده‌های مورد نیاز خود را از طریق سامانه بازارگاه خریداری کردند.
وی ادامه داد: گستردگی و صنعتی نبودن ۱۰۰ درصد دامداری‌های کشور ارائه نهاده از طریق سامانه بازارگاه به این تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده است، در حال حاضر آمار دامداری‌های شیری اخذ شده و مقرر شده زمینه بارگذاری اطلاعات در سامانه بازارگاه در آینده نزدیک برای آنها فراهم شود.
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان مرکزی در خصوص تولید عسل در استان تصریح کرد: سال گذشته هزار و ۱۱۰ تن عسل در استان تولید شد ولی تولید این محصول در استان در سال جاری به دلیل شرایط اقلیمی، سرمای بهاره طولانی، تنش گرمایی و گرد و غبار به ۹۸۵ تن کاهش یافته ‌است.
 آذر با اشاره به آغاز طرح هویت گذاری دام‌ها از سال گذشته گفت: بر اساس این طرح یک کد ۱۵ رقمی به گوش دام‌ها الصاق و این شماره در سامانه هویت گذاری سراسری کشور ثبت می‌شود، این پلاک‌ گذاری‌ها در راستای جلوگیری از قاچاق و رصد دام‌ها انجام می‌شود و در همین راستا حمل دام بدون مجوز ممنوع بوده و در صورت مشاهده به عنوان دام قاچاق توسط نیروی انتظامی ضبط خواهد شد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com