مرغداران رغبتی به جوجه ریزی ندارند

مرغداران رغبتی به جوجه ریزی ندارند
نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: مرغداران می دانند که عدم امکان تامین نهاده و از طرفی اصرار ستاد تنظیم بازار به اجرای قیمت مصوب باعث ضرر و زیان آنها خواهد شد و بنابراین میل و رغبت آنها به جوجه ریزی کاهش یافته است.
حبیب اسدالله نژاد در پاسخ به این سوال که آیا نرخ مصوب جدیدی که اخیرا ستاد تنظیم بازار برای مرغ زنده تعیین کرده با قیمت تمام شده آن برای تولیدکنندگان هم خوانی دارد یا خیر؟ گفت: اگر دولت ١٠٠ درصد نهاده های مورد نیاز مرغداریها  را تامین کند نرخ  ۱۴ هزار و ۴۰۰تومان برای مرغ زنده منطقی  و مناسب است، اما اگر تامین نشود، این نرخ نمی تواند نیاز تولیدکنندگان را برای خرید مایحتاج  اولیه واحدهای مرغداری تامین کند.
وی ادامه داد: اگر ۵۰ درصد نهاده های مورد نیاز طیور توسط دولت تامین شود، قیمت تمام شده مرغ زنده ۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۸ هزار تومان خواهد بود و قیمت مرغ گرم نیز ۲۵ هزارتومان می شود، اما در حال حاضر حدود ۴۰ درصد نهاده ها با قیمت مصوب به دست تولیدکنندگان می رسد و آنها مجبورند مابقی را خودشان از بازار آزاد تهیه کنند.
نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت سویا در بازار آزاد به ۱۵ هزارتومان رسیده است؛ درحالی که چندی پیش قیمت آن ۴۰۰۰تومان بود. همچنین قیمت ذرت دو برابر و قیمت واکسن و دارو نیز چهار برابر شده است.

پثوی اینتر مدیتز

اسدالله نژاد با بیان اینکه امیدواریم دولت به تعهدات خود در تامین نهاده های دامی عمل کند زیرا در غیر این صورت تولیدکنندگان دیگر شهامت و رغبت جوجه ریزی نخواهند داشت، گفت: با توجه به اینکه ارز مورد نیاز برای تامین نهاده های دامی تخصیص داده شده، انتظار می رود اگر مشکلی یا نشتی در توزیع این نهاده ها وجود دارد، حل و جلوی آن گرفته شود و این نهاده ها به درستی میان واحدهای مرغداری توزیع شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا جوجه ریزی در  ماه های اخیر کاهش یافته است؟ گفت: مرغداران می دانند که عدم امکان تامین نهاده و از طرفی اصرار ستاد تنظیم بازار به اجرای قیمت مصوب باعث ضرر و زیان آنها خواهد شد و بنابراین میل و رغبت به جوجه ریزی در تولیدکنندگان کاهش یافته است.
وی در پایان با بیان اینکه حجم نهاده های ورودی به بازارگاه کافی نیست، افزود: تخصیص نهاده در سامانه بازارگاه به واحدهای مرغداری صورت گرفته، اما نهاده تامین نشده است. برخی از واحدهایی که جوجه ریزی انجام داده اند به میزان اندکی نهاده دریافت کرده اند ولی این موضوع شامل حال همه  مرغداری ها نمی شود.
 
نظرات شما
 •  

  samaei گفت : ۹۹/۰۸/۱۷

  نهاه ها به موقع تامین نمیشود مرغدار گزینه ای جز خرید ازاد ندارد .واکسن و دارو خیلی گران شده در نتیجه با شرایطی که دستگاههای دولتی در نظر دارن جوجه ریزی هیچ جاذبه ای نداره امروز بازار مرغ شل کرده مرغ نمیخرن بازار مرغ بازار متشنجیه خیلی اشفته و بی درو پیکره نمیشه کار کرد

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com