مرغداران: نگران کاهش نرخ مرغ به زیر قیمت مصوب هستیم

مرغداران: نگران کاهش نرخ مرغ به زیر قیمت مصوب هستیم
قائم مقام انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ با بیان اینکه نگران کاهش قیمت مرغ به زیر قیمت مصوب هستیم گفت: میزان تولید مرغ بالا است و این امکان وجود دارد که ظرف یک تا دو هفته آینده به زیر قیمت مصوب برسد.
علی صابری قائم مقام انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ  اظهار کرد: تشکیل قرارگاه مرغ برای رفع مشکلات و ایجاد مجموعه منسجم مناسب است و باعث می‌شود که استاندار‌ها بی دلیل جلوی خروج مرغ از استان خود را نگیرند و برای تنظیم بازار خود وزارت جهادکشاورزی تصمیم واحدی بگیرد.
وی افزود:مشکل بازار مرغ به خاطر عدم اصلاح قیمت مرغ بود و اینکه برای تولید کننده توجیه اقتصادی وجود نداشت هر چند که رقم ۲۴۹۰۰ تومانی فعلی مرغ نیز ۲ هزار تومان کمتر از قیمت پیشنهادی انجمن بود، اما اکنون مجادله‌ای سر قیمت وجود ندارد و همه باید کمک کنند تا بازار مرغ روی آرامش ببیند.
قائم مقام انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ ادامه داد: با توجه به افزایش تولید حتی این این نگرانی وجود دارد قیمت مرغ در فاصله زمانی یک تا دو هفته آینده به زیر قیمت مصوب خود برسد.
وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که نگرانی برای تامین مرغ مورد نیاز در ماه مبارک رمضان وجود نداشته باشد، زیرا تولید بالا است و قیمت‌ها از نرخ مصوب عدول نکند.
صابری اظهار داشت: البته به فردای تامین نهاده‌های دام و طیور اعتباری نیست و این نگرانی درباره وضعیت تامین آن‌ها در آینده نیز وجود دارد، اما وضعیت تامین نهاده‌ها در ۳ ماه گذشته مناسب بوده است.
وی همچنین درباره اختصاص ارز به واردات نهاده‌ها اظهار داشت: ارز اختصاصی به واردات نهاده‌های دامی حذف شود بهتر است، زیرا دیگر دولت نمی‌تواند در قیمت گذاری مرغ و واردات نهاده‌ها دخالت داشته باشند و در این شرایط بازار خود تنظیم می‌شود.
صابری در پاسخ به اینکه میزان جوجه ریزی افزایش یافته است گفت: جوجه یک روزه جوجه و گوشت مرغ به اندازه کافی است، اما به گیر و به بند‌ها و تصمیم گیری جداگانه استانداران باعث به هم ریختن توزیع در بازار می‌شود.
وی گفت: در صورتی که مردم به دلیل نگرانی از مشکلات دوباره توزیع اقدام به ذخیره سازی خانگی مرغ نکنند مشکلی برای تامین این محصول نخواهیم داشت.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com