رییس سازمان حمایت:
مرغ ارزان نشود، وارد می‌کنیم

مرغ ارزان نشود، وارد می‌کنیم
رییس سازمان حمایت گفت: اگرچه برای کاهش قیمت مرغ سیاست‌هایی مانند وضع عوارض برای صادارت در نظر گرفته شده است اما در صورتی که ظرف یکی تا دو روز آینده مرغ موردنیاز تامین نشود، واردات مرغ در دستور کار قرار گیرد.
عباس تابش با یادآوری این‌که براساس پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی قیمت مرغ زنده اصلاح و نرخ آن 8 هزار و 550 تومان شد تا مصرف کننده مرغ را با قیمت 12 هزار و 900 هزار تومان خریداری کند، اظهار کرد:‌ وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان تشکل‌ها موضوعاتی مانند تلف شدن به دلیل گرما و نبود واکسن و... را دلیل کمبود عرضه مرغ به بازار مطرح می‌کنند که در پی این موضوع عرضه به بازار کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه تلف شدن مرغ و... اتفاقات خلق الساعه‌ای نیست، اظهار کرد: ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی باید برای جلوگیری از کاهش تولید و عرضه، به جای جوجه ریزی حداقل، باید با حداکثر ظرفیت جوجه ریزی می‌کردند، در تابستان هر سال با افزایش دما و.. روبه‌رو می‌شویم و شرایطی مانند تلف شدن مرغ و... قابل پیش بینی بود این در حالی است که براساس گزارش هواشناسی دمای هوا در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه باید با افزایش جوجه‌ریزی عرضه مرغ به بازار بیشتر می‌شد، اضافه کرد: در حال حاضر میزان عرضه مرغ به بازار کاهش پیدا کرده است و در راستای حل  این مشکل جلسات متعددی نیز برگزار شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که بازرسان سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده نظارت شدیدی بر بازار دارند، ادامه داد: در برخی موارد قیمت مصوب مرغ در واحد تولیدی نیز رعایت نمی شود، بازرسان سازمان حمایت از مصرف کننده با تولیدکنندگانی که قیمت مصوب را رعایت نکنند برخود کرده و پرونده تشکیل می دهند.
تابش با اشاره به اقدامات سازمان حمایت از مصرف کننده برای کاهش قیمت مرغ، تصریح کرد: با وضع عوارض، صادرات مرغ محدود شد از سوی دیگر شرکت پشتیبانی امور دام از تمام ذخایر برای تامین کسری بازار مرغ استفاده می کند.
وی با بیان این‌که علاوه بر به کارگیری سیاست های مذکور در صورتی که ظرف یکی تا دو روز آینده مرغ موردنیاز بازار تامین نشود، ممکن است واردات مرغ در دستور کار قرار گیرد، تاکید کرد:‌با واحدای تولیدی که مرغ زنده را بیش از 8 هزار و 500 تومان می‌فروشند، برخورد می‌شود، تاکید کرد: صنف نیز باید سود عرف را رعایت کرده و خرید و فروش خود را با فاکتور انجام دهد.
رییس سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده گفت: تمامی کشتارگاه ها باید روی بسته بندی های مرغ قیمت مصوب را درج کنند و از قیمت عدول نکنند در غیر این صورت با افراد خاطی برخورد می‌شود.
 
نظرات شما
 •  

  رسول صفدری گفت : ۹۸/۰۵/۱۴

  واقعا اگه هر کسی تو این جامعه سر جای خودش بود این اتفافات نمی افتاد شمایی که برای قیمت مرغ نظر میدین بنده سالنم ۱۵ هزارریختم و گنجایشش ۱۲ هزار بوده الان که میخام بار کنم یمشت مرغ آشغاله که تعدادشون در اثر گرما و بیماری به ۵۲۰۰ قطعه رسیده الان ضررمنو کی میده ؟شما که پشت میز نشستین وبرج به بهرج حقوقتونو میگیرین شما بخاطر حفظ سمت خاظرین چند هزار مرغدار را ورشکسته گنید.

  پاسخ...
 •  

  شیرازی گفت : ۹۸/۰۵/۱۴

  آخه مدیر بی سواد مرغ که تا حالا مفت بوده الان هم داره به قیمت تمام شد با سود منطقی حدود 10 هزار تومان فروخته میشه شما برو ببین وقتی کشته باید 14 هزار تومان باشه چرا 18 الی 20 هزار تومان دست مرغدار میرسه اینقدر مرغداران را تهدید به واردات نکنید همین ماه قبل بعد از 5 ماه ضرر ممتد وجانکاه مجوز صادرات بازشده بود این چه مملکتی هست که اینجور بی برنامه هست معلومه که یک سری افراد دارند سوداگری می کنند اینقدر برجان نیمه جان مرغدار نیش نزنید بس است دیگه

  پاسخ...
 •  

  مرغدار گفت : ۹۸/۰۵/۱۵

  سلام:در تاریخ 98/04/11 بابت 32 تن ذرت برزیلی به قیمت مصوب هر کیلو 1350 تومان مبلغ 43 میلیون تومان به حساب شرکت عمده وارد کننده واریز کردم با گذشت 40 روز هیچ ذرتی ارسال نشده است می گویند ممکن 4 تا 5 ماه طول بکشد تا ذرت ارسال شود این شرکت چون نمی توانند قیمت ذرت را بلا ببرند اینگونه از پول مرغدارها که ممکن است در کل کشور سر به میلیلرها تومان برسد استفاد می کنند بهتر است مسئولین محترم در کنار رصد وکنترل قیمت مرغ این مشکلات را رصد وبرطرف نمایند

  پاسخ...
 •  

  بهرام گفت : ۹۸/۰۶/۰۵

  درود.پیداست که تو خودت یکی از همون مافیای ارز هستی که میخوای با نابود کردن مرغدار ایرانی، جیب خودت رو پر کنی.دو با دو میشه چهار.میشه بگی مرغ رو کیلویی چند دلار میخری؟؟؟؟؟ مگه برزیل یا کانادا یا امریکا دیوانه هستند که مرغشان را زیر پنج دلار بفروشند؟؟؟؟؟؟ گیریم که با دلار جهانگیری بخواهید خرید کنید.نخست بهای خود مرغ بالای بیست تومن میشه، دوم اینکه کرایه بار و گمرک و انبار رو بیفزاییم نزدیک به سی هزار تومن خواهد شد.تویی که سواد نداری و پیداست از چه راهی بر این جایگاه نشستی، اگر با چند پرورش دهنده گفتگو میکردی در می یافتی که بهای مرغ در ایران با هزینه های انجام شده یکسان نیست.حال شما چرا اینهمه پافشاری به خرید مرغ از دیگر کشورها داری؟؟؟؟؟؟ خب چرا همون پول رو به مرغدار ایرانی نمی دهی؟؟؟؟!!!!! بخدا آنچنان آسونه این کار که اگه به یک بچه مهد کودکی این کارو بسپاری، اونو بدرستی انجام خواهد داد! کار پرورش بسیار روشنه.بهای نهاده های دامی،جوجه،برق،کارگر،دامپزشک،دارو،کرایه،بیمه،خورد و خوراک و آب،آماده سازی سالن پیداست.با چرتکه میتونه بهای مرغ رو یک مهدکودکی بدست بیاره.سود هم براش کنار بذار و بگو با این بها بفروش.آخه این کاری داره؟؟؟؟؟ میگی جوجه ریزی کاهش پیدا کرده و شاخ در اوردی؟!!!! خب چون آگاهی نداری،چون خوابی،چون با هیچ پرورش دهنده گفتگو نکردی که بدونی مرغداران نابود شده اند و مگه پرورش دهنده دیوانه است زیر هزینه ها مرغش رو بفروشه؟؟؟؟؟؟!!!!!!! بخدای ایران سوگند، شما از دستی داروها رو آلوده می کنید تا مرغها آلوده بشن،بها رو پایین میارید،دان رو گرون میکنید،جوجه رو آلوده و گرون می کنید تا با این کارها رو به خرید مرغ از دیگر کشورها بیارید.تولید در کشور را نابود کردید که جیب خودتون رو با واردات پر کنید وگرنه تو به یک آدم خردمند بگی ما در کشور کمبود مرغ نداریم ولی میخواهیم مرغ وارد کنیم تنها چیزی که بهت خواهد گفت اینست که یارو از خود مافیاست.همین و بس

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com