مجوز واردات مرغ صادر شد

مجوز واردات مرغ صادر شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت از صدور مجوز لازم برای واردات مرغ به جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: واردات گوشت تا زمانی که شاهد تعادل عرضه و ثبات قیمت در بازار نباشیم، ادامه دارد.
رضا رحمانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات تولید به مناطق آزاد و ویژه بدون ثبت سفارش  و به صورت آزاد تصویب شده است.
وی با بیان اینکه واردات باید مربوط به اقلام اولیه باشد، عنوان کرد: در برخی استان‌ها برای صادرات در زمینه تسویه ارزی مشکلاتی دارند که در ازای آن می‌توانند برای خود و کسانی که ثبت سفارش کردند واردات کنند.
‌رحمانی ‌اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده و دغدغه دولتی‌ها، مجوز لازم به وزارت جهاد کشاورزی برای واردات مرغ داده شده است.
وی با اشاره به اینکه تنظیم بازار مواد غذایی و اقلام اساسی به عهده وزارت جهاد کشاورزی است، عنوان کرد: هدف صدور مجوز برای واردات مرغ به جهاد کشاورزی کنترل نوسانات بازار است.
رحمانی تولید مرغ در مرغداری‌های کشور را بیش از نیاز مصرفی دانست و افزود: دیروز در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور مصوب کردیم که گوشت‌های موجود در بنادر ترخیص شوند و در این زمینه دیگر مشکلی وجود ندارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: هر محموله موجود در بنادر بیش از 20 هزار تن بوده که با ورود به بازار شاهد تعادل عرضه و ثبات قیمت در بازار هستیم.
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای کلنگ‌زنی طرح «زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری» در شهرک صنعتی خان احمد باشت به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.
رحمانی  در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد شرکت و بعد از آن از طرح در دست اجرای پتروشیمی گچساران بازدید کرد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com