ماهانه بین 160 تا 170 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود

ماهانه بین 160 تا 170 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود
امسال پیش بینی می شود حجم صادرات گوشت مرغ به 50 هزار تن و نیز تخم مرغ به همین میزان برسد و در بخش صادرات تخم مرغ شاهد رکورد شکنی خواهیم بود.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی حجم صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ در سالجاری را در مجموع بیش از 100 هزار تن برآورد کرد.
حسن رکنی سمنان افزود: امسال پیش بینی می شود حجم صادرات گوشت مرغ به 50 هزار تن و نیز تخم مرغ به همین میزان برسد و در بخش صادرات تخم مرغ شاهد رکورد شکنی خواهیم بود.
وی گفت: حجم صادرات تخم مرغ سال گذشته 35 هزار تن بوده است و امسال صادرات دام زنده نیز خواهیم داشت و پیش بینی این بخش بیش از 300 هزار راس خواهد بود.
وی با اشاره به وجود مازاد تولید مرغ در کشور گفت: ماهانه بین 160 تا 170 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که قریب 10 هزار تن آن مازاد بوده و باید صادر شود.
رکنی ذخیره سازی گوشت مرغ در کشور را نیز خوب دانست و گفت: بابت تامین نیازهای شب عید نگرانی وجود ندارد.
وی با اشاره به ظرفیت سه میلیون تنی بازار منطقه در بخش گوشت مرغ گفت: تولیدکنندگان باید تلاش کنند تا بخش قابل ملاحظه ای از این نیاز را تامین کنند.
وی صادرات گوشت مرغ را دارای مزیت هایی نظیر ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و تحصیل ارز دانست و اظهار داشت: تامین این نیاز توسط کشورهای منطقه از ایران نیز برای آنها مناسبت تر است.
رکنی، کشورهای عراق، افغانستان، ترکمستان و آسیای میانه را بازارهای گوشت مرغ ایران برشمرد و در دو ماه اخیر قریب 20 هزار تن صادرات تخم مرغ به کشورهایی نظیر بحرین، عمان، افغانستان و عراق داشته ایم.
معاون وزارت جهاد کشاورزی حجم تولیدات گوشت مرغ در جهان را 85 میلیون تن بیان کرد و افزود: ایران سالانه دو میلیون تن گوشت مرغ تولید دارد که این رقم با توجه به سرانه جمعیت دو برابر تولید جهانی است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید با روان سازی بازار صادرات با این مشکل مقابله و تعیین سهمیه را برطرف کنیم.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com