مافیای واردات خوراک دام و طیور صنعت مرغداری را از بین می‌برد

مافیای واردات خوراک دام و طیور صنعت مرغداری را از بین می‌برد
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور گفت: مافیای واردات، 75 درصد خوراک مورد نیاز این صنعت را وارد می‌کند و به دلیل عدم نظارت، این نهاده‌ها با قیمت گران‌تری به دست مرغدار می‌‌رسد.
حبیب اسدالله‌نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور گفت: عدم نظارت بر توزیع و قیمت‌ها و همچنین سپردن سرنوشت صنعت مرغداری به یک عده که از گذشته واردات کلان خوراک دام و کشور را به دست گرفته‌اند باعث شده قیمت تمام شده مرغ در کشور به شدت افزایش یابد به طوری که از ابتدای سال صنعت مرغداری کشور 750 میلیارد تومان ضرر کرده است.
به گفته اسدالله‌نژاد،حدود 75درصد واردات خوراک طیور کشور را یک نفر با نام «م» انجام می‌دهد و دولت تاکنون نتوانسته جایگزینی برای وی داشته باشد.
وی گفت: واردات خوراک دام از سال‌های پیش دست این مافیا است و صنعت طیور از این ناحیه آسیب جدی می‌بیند.
به گفته نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور، در ایام عید قیمت سویا که با ارز دولتی وارد شد و باید از قرار کیلویی 2400 تومان توزیع می‌شد به 5 هزار تومان رسید و اکنون نیز که قیمت مصوب 2450 تومان است به دست مصرف‌کننده 3150 تومان می‌رسد.
اسدالله‌نژاد در پاسخ به اینکه چرا خوراک طیور با قیمت مصوب عرضه نمی‌شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی، متولی تنظیم بازار و وزارت صمت ناظر است و هیچ ‌کدام از آنها در این زمینه کاری انجام نمی‌دهند، تأمین خوراک دام به دست یک نفر سپرده شده و علی‌رغم اینکه تعدادی واردکنندگان دیگر هم در کنار ایشان هستند اما این فرد به تنهایی حدود 75 درصد خوراک طیور را از کشورهای دیگر وارد می‌کند.
به گفته وی، تنها در 6 ماهه دوم سال97 بیش از 3.7 میلیارد دلار برای واردات خوراک دام ارز 4200 تومانی اختصاص یافته است اما در این مقطع هیچگاه نهاده با ارز 4200 تومانی بدست مرغدار نرسید و قیمتی که مرغدار نهاده را خریداری کرده دو برابر این عدد بود و دستگاههای مسئول باید پاسخ دهند مابه التفاوت چند صد میلیاردی یارانه ای که از جیب ملت داده شد و به تولید کننده نرسیده و مردم هم آن را ندیده‌اند،کجا رفته است؟
 
نظرات شما
 •  

  رحیم جوادی گفت : ۹۸/۰۴/۱۱

  شرکتهای خصولتی یعنی دولت خودش .در چنده دوره وزیر حاکم بر پشتیبانی اموردام وزیر را مفتی نگه نمی دارند همان اش وهمان کاسه وزیر قدرتش به اقای م نمی رسد ودستورات اقا م را درست اجرا می نماید هرموقع مشکل امد بنده خدا ریس پشتبانی را عوض می نماید فدایی پیدا می نماید بایستی فقط از برزیل وارد شود شرکتهای خصولتی خارجی همین وضع ادامه خواهد یافت

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com