قیمت مرغ و جوجه یکروزه کاهش یافت

قیمت مرغ و جوجه یکروزه کاهش یافت
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، با اشاره به کاهش قیمت مرغ و جوجه یکروزه در بازار، گفت: تولید، روز به روز در حال افزایش است و احتمال کاهش مجدد قیمت وجود دارد.
محمد یوسفی با اشاره به توزیع گسترده مرغ تنظیم بازاری از سوی دولت در بازار و تاثیر آن بر قیمت این کالا، افزود: قیمت مرغ طی حدود ١٠ روز گذشته، ١٥٠٠ تومان کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: با این حال میزان نهاده هایی که از سوی شرکت پشتیبانی امور دام، تحویل مرغداران می شود، کافی نیست و تولیدکنندگان به آن معترض هستند.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه شرکت پیشتیبانی امور دام به تولیدکنندگانی که مرغ تحویل این شرکت می دهند، در ازای مرغ دریافتی دان می دهد، گفت: در ازای یک کیلوگرم مرغ، تولیدکننده هفت کیلوگرم نهاده شامل ٤ کیلوگرم ذرت و ٣ کیلوگرم کنجاله، دریافت می کند.
این فعال بخش خصوصی ادامه داد: با توجه به اینکه این روش مورد اعتراض تولیدکنندگان بود، نمی دانم برای هفته آینده نیز اجرایی می شود یا تغییر خواهد کرد.
یوسفی درباره اینکه آیا شرکت پشتیبانی امور دام، مرغ را به همان نرخ مصوب کیلویی ١١ هزار و ٥٠٠ تومان از مرغداران می خرد یا ارزان تر؟، افزود: شرکت مرغ را به همین قیمت خریداری می کند، ضمن اینکه ما به این نرخ نیز معترضیم؛ چراکه این قیمت در صورتی منطقی است که تمام نهاده های مورد نیاز تولیدکننده، با نرخ مصوب تامین شود.
وی با تاکید بر لزوم اصلاح شیوه های تحویل دان به تولیدکنندگان، افزود: باید رویه ای اجرا شود تا تمام کسانی که جوجه ریزی می کنند، بتوانند به اندازه کافی و با قیمت مناسب دان در اختیار داشته باشند، فرقی هم نمی کند این دان را دولت تامین کند یا بخش خصوصی تامین‌کننده آن باشد.
یوسفی با بیان اینکه تولید مرغ در کشور روز به روز در حال افزایش است، گفت: طی یک ماه و نیم گذشته، اکثر مرغداران جوجه ریزی کرده اند و بر همین اساس شاهد افزایش تولید خواهیم بود.
وی با اشاره به احتمال کاهش مجدد نرخ مرغ طی روزهای آتی، ادامه داد: بحث توزیع مناسب گوشت قرمز نیز بر نرخ مرغ تاثیرگذار است و هر چه گوشت بیشتری با قیمت مناسبتر توزیع شود، تقاضا برای مرغ هم کمتر می شود.
یوسفی گفت: کاهش قیمت مرغ طی روزهای گذشته برای قیمت جوجه یکروزه نیز تاثیرگذار بوده است؛ به طوری که قیمت جوجه که تا ٤٥٠٠ تومان افزایش یافته بود، اواخر هفته گذشته به کانال ٢٥٠٠ تا ٣٠٠٠ تومان برگشت.
 
نظرات شما
 •  

  کیوان کرامت گفت : ۹۷/۱۲/۰۴

  باسلام دولت نباید مرغ وارد بازار کند بااین کار ضربه شدیدی به مرغدارها میزند اول باید تمام نهاد ها و جوجه یکروزه رو ارزون کند بعد مرع رو ارزون کند الان مرغداران جوجه ۴۸۰۰تومنی ریختن با اینجوری که دولت مرغ رو ارزون میکنه تمام تولید کنندگانه مرغ صدمه بدی میبینن

  پاسخ...
 •  

  علی گفت : ۹۷/۱۲/۱۲

  با سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
  متاسفانه دولتمردان ناآگاه به امور کشور با هدف خدمت به مردم کاری رو انجام می دهند اما به دلیل ناآگاهی که حاکمه توان استدلال و حساب و کتاب را نداشته و عامل اصلی ورشکستگی صنعت دوم کشور خواهند شد، البته الان وررشکسته هست چراکه اقایون تصورشون سویای 2500 تومنیه اما مرغدار بدبخت 4000 تومن سویا میخره. الان دیگه قضاوت با شما...

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
 • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
 • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
 • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
 • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com