قیمت مرغ در قم پایین تر از نرخ کشور است

قیمت مرغ در قم پایین تر از نرخ کشور است
معاون استاندار قم با بیان اینکه از ۹ تیرماه روزانه ۲۵ تن مرغ در استان قم توزیع شده است، گفت: از تیرماه روند تامین دام و طیور کاهش پیدا کرد که به نظر می رسد در این زمینه با چالش هایی روبرو هستیم.
مهرداد غضنفری امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ۲۸ تیرماه قیمت مرغ ۱۷ هزار تومان بود که روند نزولی داشت و در ابتدای مردادماه به ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.
وی افزود: ۲ مردادماه قیمت مرغ افزایش پیدا کرد و تاریخ ۱۶ مردادماه به ۱۶ هزار تومان رسید، امروز میانگین قیمت مرغ در کشور ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با بیان اینکه از ۹ تیرماه روزانه ۲۵ تن مرغ در استان قم توزیع شده است، بیان کرد: از تیرماه روند تامین دام و طیور کاهش پیدا کرد که به نظر می رسد در این زمینه با چالش هایی روبرو هستیم.
غضنفری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توزیع مرغ در استان عنوان کرد: از شهریورماه مصرف مرغ افزایش پیدا می کند و ماه محرم و برگزاری هیئت ها در این زمینه موثر است.
وی با اشاره به به تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک ۳ لایه در بخش صنعت تصریح کرد: روزانه ۴۰ تا ۶۰ هزار عدد ماسک در بخش خانگی و کارگاهی تولید می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا برای اختصاص روزانه ۱۷ هزار ماسک ۳ لایه برای تامین ذخایر استراتژیک ماسک استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۵۰۰ هزار ماسک ۳ لایه و ۱۸۰ هزار عدد ماسک ان ۹۵ در انبارهای ذخایر استراتژیک موجود است و دانشگاه علوم پزشکی می تواند برای افزایش این ذخایر از طریق تولیدات استان اقدام کند.
غصنفری خاطرنشان کرد: دامنه اختیارات کارگروه تنظیم بازار استان افزایش قیمت تا سقف ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان است،  تا زمان تعیین نرخ جدید توسط کارگروه مرغ‌های تولیدی استان باید به مبلغ ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ‌های وارداتی از سایر استان‌ها نیز حداکثر ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش برسد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com