قیمت نهاده های دامی همچنان ۲ نرخی است

قیمت نهاده های دامی همچنان ۲ نرخی است
حجت گفت: متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۶ هزار تومان است.
عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۳۰۰ تا ۱۴ هزار و برخی مناطق ۱۶ هزار تومان است.
وی افزود: با توجه به آنکه جوجه ریزی مناسبی در واحد‌های مرغداری صورت گرفته، از این رو اسفند فصل عرضه مرغ‌های تولیدی به بازار است.
حجت ادامه داد: با مدیریت قیمت نهاده‌های دامی پیش بینی می‌شود که نرخ مرغ برای ایام پایانی سال از ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان بالاتر نرود، اما اگر مجدد نوسان و تغییر قیمتی در بازار نهاده‌ها رخ دهد، بی شک قیمت مرغ را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌های دامی همچنان ۲ نرخی است، بیان کرد: یکی از پیامد‌های ۲ نرخی بودن قیمت نهاده در بازار آن است که افرادی که از نقدینگی مناسبی برخوردارند، می‌توانند سود مضاعفی از این طریق بدست آورند چرا که به سبب محدود بودن پروسه تولید مرغ گوشتی، تاخیر در بارگیری و ارسال نهاده با نرخ مصوب بر نوسان این بازار دامن زده است.
به گفته وی، اگر در اسفند تاخیری در بارگیری و توزیع نهاده‌های دامی با نرخ مصوب پیش بیاید، از پشتیبانی امور دام انتظار می‌رود که برای جلوگیری از نوسان قیمت بخشی از دان مانده در انبار‌ها را به استان‌ها توزیع کند.
این مقام مسئول نرخ مصوب هر کیلو ذرت را یک هزار و ۳۵۰ و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: هر کیلو ذرت در بازار آزاد با متوسط نرخ یک هزار و ۶۰۰ تا یک هزار و ۷۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان به تولیدکنندگان عرضه می‌شود.
حجت در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ در شب عید وجود ندارد، تصریح کرد: طبق روال همه ساله در ایام پایانی سال تنها ممکن است در برخی روزها، قیمت مرغ به سبب ازدیاد تقاضا با نوسان ۴ تا ۵ درصدی در بازار روبرو شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com