قیمت مرغ کاهش یافت اما اقلام آن هنوز نه

قیمت مرغ کاهش یافت اما اقلام آن هنوز نه
مرغ در آستانه ماه مبارک رمضان به نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود اما اقلام مختلف آن همچون سینه و فیله همچنان با قیمت‌های قبلی عرضه شده و نرخ آنها همخوانی با قیمت مصوب مرغ ندارد.
در ماه‌های پایانی سال گذشته با وجود آنکه ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان را برای مرغ در نظر گرفت اما قیمت مرغ درسطح بازار به کیلویی ۱۷ هزار تومان رسید که نظارت،بازرسی و ورود دستگاه‌های مختلف همچون دادستانی تهران به این موضوع عاملی شد تادر نهایت قیمت مرغ بعد ازتعطیلات عید نوروز به کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برسد.
بررسی‌ها از سطح شهر حکایت از آن دارد که هر کیلو مرغ به نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود و قیمت دیگراقلام مرغ همچون ران مرغ ۱۰ هزار و ۵۰۰،سینه مرغ بدون استخوان ۲۲ هزار،فیله مرغ ۲۶ هزار، ساق مرغ ۲۳ هزار، بال مرغ ۱۴ هزار و ۵۰۰، کتف ۱۵ هزار، گردن و پای مرغ ۵۰۰۰، بلدرچین ۳۲ هزار، بوقلمون ۲۵ هزار، تخم مرغ ۱۷ هزار و مرغ سبز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.
در این شرایط نکته قابل توجه آن است زمانی که هرکیلو مرغ به قیمت ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان در سطح شهر عرضه می‌شد،قیمت هر کیلو فیله آن در حدود ۲۶ هزار تومان بود، اما حالا که قیمت مرغ به کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده قیمت اقلام آن کاهش نیافته است. این نشان می‌دهد که قیمت اقلام مختلف مرغ همچون سینه و فیله با قیمت مصوب مرغ همخوانی ندارد.


 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com