قول وزارت صنعت برای کاهش قیمت لبنیات

قول وزارت صنعت برای کاهش قیمت لبنیات
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران از قول مساعد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تعیین سهیه تامین پک از بورس و تخصیص ارز ۴۲۰۰تومانی برای واردات تتراپک، برای کارخانه‌های لبنی خبر داد.
رضا باکری با بیان اینکه انتظار می رود با این تدابیر قیمت لبنیات روند کاهشی به خود بگیرد، افزود: محصولات لبنی که با پت عرضه می شدند به قیمت قبل و محصولاتی که در تتراپک بسته بندی می شدند کاهش قیمت قابل توجه خواهند داشت.
وی تاکید: البته نباید انتظار قیمت های سال گذشته را برای محصولات لبنی داشت اما، تعادل به بازار این محصولات باز خواهد گشت.
به گفته باکری در مدت کوتاهی پت از 4 هزار تومان به 30 هزار تومان افزایش داشته است که با در نظر گرفتن سهمیه پت در بورس کالا برای کارخانه های لبنی قیمت آن به 10 هزار تا 12 هزار تومان کاهش می یابد.
دبیر انجمن صنایع  لبنی ایران ادامه داد: تتراپک نیز افزایش قیمت 2 تا 3 برابری داشته است که با تامین ارز 4200 تومانی، کاهش قیمت خواهد داشت اما، قاعدتا نرخ آن به زمان ارز 3800 تومانی نخواهد رسید.
باکری با اشاره به افزایش قیمت خرید شیرخام به عنوان یکی از مواد اولیه مهم در قیمت تولید محصولات لبنی، گفت: به رغم تعیین قیمت 1570 تومان برای خرید هر کیلوگرم شیرخام، دامداران تولید خود را کمتر از 1850 تومان تا 2100 تومان به کارخانه های لبنی نمی فروشند که این عامل در افزایش قیمت لبنیات بسیار موثر بوده است.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com